Ya Kahhar Esması Okumanın Faziletleri

Ya Kahhar Esması Okumanın Faziletleri,

Ya Kahhar Esması Okumanın Faziletleri, Yüce Rabbimizin 99 adet mübarek ism-i şeriflerinden biri olan ve birçok faziletlere sahip olan Ya Kahhar esması okumanın faziletleri ve hadis kaynaklarında da belirtildiği üzere günlük olarak 306 defa okunması durumunda Allah’ın izni ve lütfu ile düşman ve zalimlerin helak olmasına vesile olan Yak Kahhar esması bu özelliği bakımından diğer esmalardan farklı bir özelliğe sahiptir. İki tarafının keskin bir kılıç gibi olduğu Ya Kahhar esmasının bu vesile ile haksız bir kişi veya kişilerin kahrolması için haksız yere zikredilmesi durumunda, okuyan kimsenin zarar görmesi ile sonuçlanabildiğini ve bu nedenle de, Ya Kahhar esmasının mutlak olarak gerçekten zulme uğranılması ve başka yapılabilecek bir durumun söz konusu olmaması durumunda zikredilmesini tavsiye etmekteyiz. Herşeye, her istediğini yapabilecek güce ve kudrete sahip olan, herşeye galip gelen, düşmanlarını kahreden anlamına gelen Ya Kahhar esmasının ayrıca manevi yönden de güçlenmek için faydaları bulunduğunu belirtmekte yarar görmekteyiz.

Ya Kahhar Esması Okumanın Faziletleri Şunlardır;

 • Cesur ve atılgan bir karaktere sahip olunması için, hergün 306 defa Ya Kahhar esması zikredilmelidir.
 • Kötü huyları bulunan veya kötü yollara düşen bir kimse tarafından hergün 306 defa Ya Kahhar esması zikredilmesi ve sonrasında ihlaslı bir şekilde Allah’a dua edilmesi durumunda, inşallah en kısa zamanda maksadına hasıl olmasına vesile olacaktır.
 • Zalim bir kimse tarafından sürekli olarak fiziksel, ruhsal yönden şiddete veya zulme maruz kalan bir kimse tarafından hergün 306 defa Ya Kahhar esmasının okunmasına devam edilmesi durumunda, Allah’ın izni ile zalimin en kısa zamanda helak ve kahrolmasına vesile olmaktadır.
 • Nefsin terbiye edilmesi için hergün Ya Kahhar esmasının 306 defa okunmaya devam edilmesi durumunda inşallah okuyan kimsenin maksadına nail olmasına vesile olmaktadır.
 • Ya Kahhar esmasını sürekli bir şekilde zikreden bir kimsenin varsa düşmanını hezimete uğratmasına vesile olmaktadır.
 • Koruyucu esmalardan biri olması vesile ile, Ya Kahhar esmasını günlük olarak 306 defa okumayı vird edinen bir kimsenin insanların kötülüklerinden korunmasına vesile olmaktadır.
 • Şehvetine ve hırsına yenik düşen bir kimse tarafından Ya Kahhar esmasının hergün 306 defa okunmasına devam edilmesi durumunda, inşallah maksadının hasıl olmasına vesile olmaktadır.
 • Bir pehlivan tarafından Ya Kahhar esmasının sürekli bir şekilde zikredilmesi durumunda, rakiplerine galip gelmesine, bir avukatın Ya Kahhar esmasını sürekli bir şekilde okumaya devam etmesi durumunda, haklı olduğu davaları kazanmasına, bir mazlum tarafından Ya Kahhar esmasının zikredilmesine devam edilmesi durumunda zalimin helak olmasına vesile olmaktadır.
 • Zayıf bir kimse tarafından Ya Kahhar esmasının sürekli bir şekilde zikredilmesi durumunda güçlenmesine, eşinden fiziksel olarak şiddet gören bir kadın tarafından Ya Kahhar esmasının sürekli bir şekilde zikredilmesi durumunda, eşinin bu tutumdan vazgeçmesine ve uysal bir yapı kazanmasına vesile olmaktadır.
 • Haram yollar ile geçimini temin eden, şehvetine yenik düşen ve zina gibi kötü yollarda bulunan bir kimse tarafından Ya Kahhar esması faydaları Ya Kahhar esmasını günlük olarak 306 defa okumaya devam etmesi durumunda, inşallah en kısa sürede bu kötü huylarından kurtulmasına vesile olmaktadır.
 • Manevi yönden de güçlenmemize vesile olan Ya Kahhar esması sırları Ya Kahhar esmasının bu vesile ile mümkün mertebede hergün 306 defa zikretmeye gayret göstermeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir