Secde Suresi Faziletleri

Maddi ve manevi bakımdan birçok faziletlerinin bulunduğu ve peygamber efendimiz (s.a.v) tarafından faziletlerinin buyurulduğu Secde suresi faziletleri Secde suresinin bu vesile ile mümkün mertebede hergün en azından 1 defa olmak üzere okunmaya devam edilmesini tavsiye etmekteyiz.

Secde Suresi Faziletleri Şunlardır;

Şeytanın 3 Gün Boyunca Evden Uzaklaşmasına Vesile Olmaktadır;

Peygamber efendimiz (s.a.v) tarafından buyurulduğu üzere; bir kimse tarafından günlük olarak ve 3 gün boyunca Secde suresi okumanın faydaları Secde suresi okuması durumunda Yüce Rabbimizin izni ve keremi ile şeytanın o haneden 3 gün boyunca uzaklaşmasına vesile olmaktadır. Bu bakımdan, hane içerisinde sürekli olarak huzur ve mutluluğun hasıl olması açısından Secde suresinin mümkün mertebede günlük olarak hanede 1 defa okunması tavsiye edilmiştir.

Yatsı Namazından Sonra Secde Ve Mülk Suresi Okumak Kadir Gecesi Sevabına Nail Olmasına Vesile Olmaktadır;

Peygamber efendimiz (s.a.v) tarafından da buyurulduğu üzere; bir kimse tarafından yatsı namazından sonrasında Mülk suresi ve Secde suresi okunması durumunda, Allah’ın lütfu ile bu her iki sureyi de Kadir gecesinde okumuş gibi büyük sevaplara nail olmasına vesile olmaktadır. Peygamber efendimiz (s.a.v) tarafından buyurulduğu üzere; Secde ve Mülk suresinin yüce kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alan her sureden altmış derece daha üstün kılındığı buyurularak, bu vesile ile Secde suresi ve Mülk suresinin birlikte okunmasında büyük faziletlerin bulunduğu buyurulmuştur.

Okuyanın Kabir Azabından Korunmasına Vesile Olmaktadır;

Mülk suresinde olduğu gibi, Secde suresinin de bir kimse tarafından günlük olarak 1 defa okunmaya devam edilmesi ve bu hal üzere iken vefat etmesi durumunda, Yüce Rabbimizin izni ve lütfu ile okuyan kişinin kabir azabından kurtulmasına vesile olmaktadır. Secde suresini okumaya devam eden bir kimsenin kalbinde ve kabrinde büyük bir ilahi nurun hasıl olmasına ve kabir aleminde Münker ve Nekir sorgu ve sual meleklerinin dehşetlerinden kurtulmasına vesile olmaktadır.

Kendisini Sürekli Olarak Okuyan Bir Kimse İçin Kıyamet Günü Dehşetlerinden Kurtulmasına Vesile Olmaktadır;

Birçok sırlarının bulunduğu Secde suresi, dünya hayatında kendisini sürekli bir şekilde okumaya devam eden bir kimse için yüce Rabbimizin izni ve lütfu ile kıyamet gününde mahşer alanına iki kanatlı bir şekilde zuhur etmektedir. Kendisini dünya hayatında iken devamlı bir şekilde okuyan bir kimse için, mahşer alanının şiddetli hararetine karşı gölgeleyen Secde suresi faydaları mahşer topluluğunu sıcaktan adeta kavuran ve herkesin tepesinin üzerine yaklaşan büyük hareretli güneşe Allah’ın izni ve keremi ile Secde suresi tarafından ” Ey Güneş benim gizlediğim ışığını iletmek için asla yol bulamazsın” denilerek bu vesile ile kendisini vird edinen bir kimsenin dünya güneşinden çok daha şiddetli bir hararete sahip olan mahşer alanı güneşinin dehşet verici hararetinden korunmasına vesile olmaktadır.

Nedeni Bilinemeyen Sağlık Sorunları Ve Baş Ağrıları İçin Şifa Kaynağı Olmaktadır;

Sebebi bilinemeyen sağlık sorunları ve baş ağrıları rahatsızlıklarında da yüce Rabbimizin izni ve lütfu ile şifa kaynağı olan Secde suresi sırları Secde suresi bu vesile ile sebebi bilinemeyen rahatsızlıklar ve baş ağrıları rahatsızlıklarından en kısa süreçte şifa bulunması açısından da günlük olarak okunmasını tavsiye etmekteyiz.

Çocuklarda Sağlıklı Gelişim Hasıl Olmasına Vesile Olmaktadır;

Çocuklarda sağlıklı gelişim hasıl olması ve sağlık problemlerinden korunulması açısından Secde suresinin 7 ve 9.ayetlerinin cam bir kavanoz içerisine yazılarak, zemzen suyu ile içerisi doldurularak bu sudan günlük olarak bir miktar oranında çocuklara içirilmesi ve günlük öğünlerine bir miktar oranında ilave edilmesi durumunda bu vesile ile çocuklarda sağlıklı gelişim ve hastalıklardan korunmasına vesile olmaktadır.

Yüce Kitabımızda yer alan diğer surelerde olduğu gibi birçok faziletlerinin söz konusu olması ve okuyana büyük ecirlerin verilmesine vesile olan Secde suresi sırları bu vesile ile Yüce Rabbimize yaklaşmak ve Rabbimizin rızasına nail olunabilmesi açısından mümkün mertebede vird edilmesinde büyük faziletlerin bulunduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked