Makbul Dua Vakitleri

Makbul Dua Vakitleri

.

.

Makbul Dua Vakitleri. Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O hâlde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler.

(Bakara 186)

Dua, Allah’la konuşmaktır, halini Allah’a arz etmektir.

Çocuğumuza öncelikle duanın ne olduğunu, niçin yapıldığını ve kimden istekte bulunulduğunu öğretmeliyiz. Dua istemektir. Çocuğumuz önce kimden istediğini bilmeli ve istekte bulunduğu kişiyi tanımalı. Bu çok önemli bir konudur. Çocuklarımıza, yanımızda kimse olmazsa, zor bir durumda olduğumuzda, Allah’ın yanımızda ve bizi işitiyor olduğunu anlatmalıyız. Rabbinden istemeyi bilen, Rabbine durumunu arz edebilen çocuk, Allah ile samimi bir bağ kurar.

İnsan, çocukluk döneminde çok şey öğrenir. İnsanların çocukluk döneminde öğrendiği bilgiler bilinçaltında yerleşir. Bu nedenle çocukluk döneminde İslami eğitimin önemi daha da ön plana çıkmaktadır.

Bu çalışmamızda makbul dua vakitlerini resmedip boyama sayfası haline getirdik. Dua elbette her zaman yapılabilir, ama ayrıca bu özel vakitleri değerlendirmenin önemi çocuğa anlatılmalıdır.

Makbul Dua Vakitleri

Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O hâlde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, …

.

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked