Güzellik Duası, Hz Yusuf’un Güzellik Duası

Güzellik Duası

Güzellik duası birçok kadın tarafından yüzyıllar boyunca edilen, eski bir duadır. Birçok kişi sevdiği kişilere daha çekici, güzel görünmek ister. Bu nedenle estetik çözümlere, yeni kıyafetlere ve daha birçok şeye başvurulur. Ancak dualar her ibadetin özüdür. İnsanların her zaman dua etmeye gereksinimi vardır.

Güzellik Duasının Faziletleri.

Zira insanlar istediği elde edemez ve her gereksinimini de kendi karşılayamaz. Bu nedenle daha güzel görünmek isteyen kadınlar güzellik duası ile çözüm bulmak ister. Bu üç bölümden oluşmakta olup,

 1. Esmaü’l Hüsna’dan 7 Esma-ı şerif,
 2. Hz. Yusuf’un güzellik duası,
 3. Nas ve İnşirah sureleri şeklindedir.

Bu dualar edilirken hiçbir adım atlanmamalı, yanlış yapılmamalıdır. Dua olduğu için samimi bir şekilde edilmesi gerekir. Ancak bilmeniz gereken sabırlı bir şekilde etmektir. Ardından gerek kadınlar, gerekse erkekler sizde meydana gelen güzelleşmeyi fark edebilir ve bunu dile getirmeye başlayabilir.

Duanın sonucunda gerek cildiniz gerekse yüzünüz daha da güzelleşebilir. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta kimseye söylememektir. Zira insanlara bunlardan bahsetmek kabul edilmesini zorlaştırabilir.

Zira hacet ve dilek dualarından olduğu için kimse ile duanın edildiğine yönelik paylaşılmaması önerilmektedir.

Güzellik Duası Lahuti

Güzellik duası lahuti günün her zamanında edilebilir. Bu nedenle bir kısıtlama bulunmaz. Ancak duaların kabul edildiği bir zaman aralığı da vardır. Bunları tercih etmek daha kısa sürede kabul edilmesine yardım edebilir.  Söz konusu vakit aralıkları şu şekildedir;

 1. Seher vakti
 2. Mübarek gün ve geceler
 3. Cuma günleri öğle ve ikindi arası
 4. Şaban ayının 15. gecesi
 5. Arefe günleri
 6. Ramazan ayı
 7. İftar zamanları
 8. Zeval vakitleri
 9. Regaib gecesi
 10. Ezan okunduğu zaman
 11. Ezan ile kamet arasında
 12. Namaz kılarken
 13. Namazlardan sonra
 14. Kur’an-ı Kerim hatmedildikten sonra
 15. Kalpte incelik hissedildiği zaman
 16. Kâbe-i Şerifi görünce
 17. Sıkıntılı veya hastayken
 18. Oruç tutarken
 19. Yağmur yağarken
 20. Kur’an-ı Kerim okunurken
 21. Anne-baba, yolcu tarafından edilen dualar
 22. Kur’an-ı Kerimin hıfzedilmesi

Tüm bu vakitler güzellik duası için seçilebilecek anlardır. Güzellik duası lahuti bu vakitlerde edilirse daha kısa sürede kabul edilebilir. Ancak unutmamanız gereken sabırlı ve ihlaslı bir şekilde etmektir. Bunlardan bazıları sizin tarafınızdan değil anne-babanız tarafından edilir.

Ebeveynlerin çocukları yönünde ettikleri dualar kabul edildiği için onlara güzellik duası hakkında bahsederseniz, sizin için dua edebilirler. Zira güzellik duası lahuti bir başka yerine, yani vekaleten de yapılabilmektedir.

Dolayısıyla siz de çevrenizdeki kişiler için bu duayı edebilirsiniz. 

Güzellik Duası

Güzellik İçin Dua

Güzellik için dua her yerde ve her zaman edilebilir. Bu nedenle hiçbir kısıtlaması yoktur. Ancak kabul edilmesi için bazı konulara dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan birincisi nerede ettiğinizdir.

Dua ederken sesli, gürültülü ve yalnız olunmayan ortamları tercih etmek dikkatinizin bozulmasına, istediğiniz gibi dua edememenize neden olur. Bu sebeple kimsenin olmadığı, sessiz yerleri tercih etmek daha iyi olacaktır. Güzellik duası bu şekilde edilirse daha ihlaslı bir şekilde de edilebilir.

Ayrıca kıbleye dönmek de oldukça önemlidir. Eğer nerede olduğunu bilmiyorsanız caminin minaresine bakarak tayin edebilir veya komşularınıza sorabilirsiniz.

Bu da güzellik için dua etkisini arttıracaktır. Ardından 8 besmele çekerek dua edilmesi gerekir. 7 kez Fatiha ve 7 kez ihlas suresi okumak da tavsiye edilir.

İkinci olarak da ne zaman ettiğinize dikkat etmedir. Zira duaların kabul edildiği zamanları seçerseniz, daha makbul dualar edebilirsiniz.

Güzellik İçin Gül Suyu Duası

Güzellik için gül suyu duası için farklı dualar edebilirsiniz. Buna ek olarak bazı surelerin de okunması önerilmektedir. Bunlar şu şekildedir;

 1. İhlas Suresi
 2. Maide Suresi
 3. Kureyş Suresi
 4. Nisa Suresi
 5. Ali İmran Suresi
 6. Bakara Suresi
 7. Şifa Ayetleri
 8. İhlas Suresi
 9. Fatiha Suresi

Bu dualar da güzellik duası için edilebilir. Güzellik için gül suyu duası için ayrıca gusül abdesti ve normal abdest almanız da önerilir. Her ne kadar gerekmese de duaların kabul edilmesi için tavsiye edilmektedir.

Güzellik Duası Günde Kaç Defa Edilmeli?

Güzellik duası günde kaç kere edilmeli birçok kişinin merak ettiği konular arasındadır. Burada yapılan en büyük hata bir kere ettikten sonra bırakmak, terk etmektir. Ancak bunun sürekli yapılması önerilmektedir.

Dolayısıyla her ne kadar günde bir kez okumak yeterli de olsa, güzellik duası lahuti fırsat buldukça okunmalıdır. Eğer tesirinin artmasını istiyorsanız, istediğiniz sonuçları kısa sürede alabilirsiniz.

Güzellik Duası ve Şirinlik Duası Aynı Mı?

Güzellik için gül suyu duası aynı zamanda şirinlik için de sorulmaktadır. Her kadın eşinin kendisini daha şirin bulmasını istemektedir. Bunun için birçok şey yapılmaktadır.

Dua etmek de eşinize daha şirin görünmenizi sağlar. Güzellik duası ve şirinlik duası aynı amaçla okunduğu için bir farklılığı görülmemiştir. Bir takım kaynaklarda bu dualar aynı zamanda ikna olarak da geçer.

Zira yüz güzelliği ile karşı tarafın ikna edilmesi arasında bir bağlantı da vardır. İnsanlar bir kişinin yüzü güzelse içinin de güzel olduğu düşüncesini taşımaktadır. Dolayısıyla güzellik duası lahuti şirinlik ve ikna edicilik için de edilebilmektedir. Ancak burada niyet önemlidir.

Fiziksel Güzellik Duası Nasıl Edilir?

Kadınlar sadece yüz güzelliklerine değil, fiziksel güzelliklerine de önem vermektedir. Güzellik duası bu nedenle fiziksel amaçlarla da edilmek istenmektedir. Bu edilebilecek olup burada da ilk olarak gusül abdesti almanız ardından da normal abdest almanız güzel bir davranıştır.

Güzellik için gül suyu duası gibi sessiz bir ortamda edilmelidir. Böylece daha ihlaslı, samimi dualar edilebilir. Ayrıca insanlar yalnız olduklarında daha rahat hareket eder. Bu sebeple dua etmeden önce kimsenin olmadığı ve sessiz bir yere geçmek önerilir.

Ardından tek yapmanız gereken besmele çekerek dua etmektir. Bunlar da günün her saatinde edilebilmektedir.Eğer her gün düzenli bir şekilde eder ve duaların kabul edildiği saatleri de değerlendirirseniz, güzellik duası tesiri kısa sürede görülebilir.

Güzellik Duası Vekaleten Okunabilir Mi?

Günümüzde bazı kişiler güzellik duası kendi için değil bir tanıdığı için edip edemeyeceğini merak etmektedir. Genellikle anneler kızları için, arkadaşlar da birbirleri için Güzellik için gül suyu duası etmek ister.

Bunun için bir engel bulunmaz. Güzellik duası lahuti bir başkası yerine, yani vekaleten de edilebilmektedir. Ancak yalnızca niyeti doğru etmeniz gerekir. Burada da abdestli olmak, duanın kabul edildiği vakitleri seçmek tesirini arttıracaktır.

Güzellik duası, birçok Müslüman tarafından kullanılan bir bağlılık şeklidir. Bu, Allah’ın yardımını dilemek veya dua ederek O’na yaklaşmak için basit bir istek olabilir. Bu duanın birçok farklı versiyonu vardır. Bugün en popüler olanlardan biri, bir kişinin güzelliğinin zihninde olduğunu ve daha fazlasını kendine çekmesi gerektiğini söyleyendir. Bu, iç güzelliğinizle temasa geçmenin çok etkili bir yoludur.

Güzellik Duasının Bir Kişi İçin Önemi

Bu güzellik duası kendinizi bulmanın harika bir yoludur. Stresli ve kaotik bir hayatın ortasındayken, güzelliği bulmak zor olabilir. Ancak bunu hedefiniz yaptığınızda, sıkıntılarınızın ortasında neşe bulmak için ihtiyacınız olan huzuru bulabileceksiniz.

Bu duanın iyi bir versiyonu, “Mükemmel güzellikte bir insan olduğunu biliyorum” sözleriyle başlayan bir duadır. Bu şekilde, kim olduğunuzu ve dünyaya neler sunmanız gerektiğini bilerek mümkün olan en iyi başlangıcı elde edersiniz. Bu duanın bir başka biçimi de “Tanrım, bana güzelliğini ver” diye başlayan duadır. Bu, sizi geri çekmek için dünyaya güzel bir şey vermeniz gerektiğini söylüyor.

Kişi için bu güzellik duasının son derece etkili olduğu kanıtlanmıştır. Namazın ortasında veya sonunda kullanabilirsiniz. Her tür dua ile iyi çalışır – özellikle güzellik ve dünyadaki genel iyiliğe odaklanan dua. Güzellik duasını yapan kişinin kendiniz veya başka bir dua eden kişi olması fark etmez. Önemli olan, kendinizi dua ettiğiniz türden bir insana dönüştürmek için çaba göstermenizdir. Güzel olduğunuza inanmaya başladığınızda ve kendi güzelliğinizi Rab’de bulduğunuzda, sizinle aynı durumda olan insanların sayısına şaşıracaksınız.

Güzelliğinizin yıllar içinde solduğunu fark edebilirsiniz. Eğer öyleyse, orada her zaman daha fazlasının olduğunu bilmelisiniz. Güzelliğini her zaman geri getirebilirsin. Dualar güçlüdür ve içinizdeki güzelliği ve yaşamınızda büyümenize ve gelişmenize yardımcı olmak için ihtiyaç duyduğunuz huzuru bulmanıza yardımcı olabilir.

O kıymetli güzelliği arama konusunda ciddileşmeye başladığınızda, ne kadar güzelliğe sahip olduğunuzun farkına bile varmadığınızı fark edebilirsiniz. Kendinizle yetinmek, çabalamak için harika bir şeydir, ancak kendi güzelliğinizi bulabildiğinizde daha da iyidir. Dua güçlüdür ve hayatınızı her zaman istediğiniz türden bir yaşama dönüştürmenize yardımcı olabilir. Bu zamanı kendi güzelliğinizi aramak ve tam olarak tadını çıkarmak için ihtiyacınız olan huzuru elde etmek için kullanmalısınız.

Sonuç

Sonuç olarak güzellik duası incelendiğinde her kadın tarafından edilebildiği görülmektedir. Eğer yüz güzelliği olarak daha güzel olmak istiyorsanız dua ederek sonuçları kısa sürede görebilirsiniz.

Bunun için sessiz bir yerde etmek, abdest almak, namaz kılmak, samimi ve ihlaslı olmak, kabul edilen saatleri gözetmek tesirini arttıracaktır.

Aynı zamanda fiziksel güzellik, şirinlik ve ikna edicilik için de Güzellik için gül suyu duası edilebilmektedir. Ancak niyetini de uygun etmeniz gerekir. Ayrıca bir başkasına vekâleten de Güzellik duası lahuti edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir