Evde huzur ve bereket için okunan dualar

Evde Huzur içinde olmak ve bereket herkes ister işte bu yazımızda bunlar için hangi dualar okumalıyız ve neler yapmalıyız?

Evde huzur için bir aileye ihtiyacımız var, sonra sağlık ve sıhhat gelir elbette bunlara bir de dua lazım bize, şükür lazım bize. yoksa bir evde huzur yoksa orası zindandır!

Evde huzur ve bereket için Yapılması Gerekenler?
  • Erken uyumak, gün doğmadan evvel uyanmak ve sabah namazını vaktinde kılmak çok önemlidir. Zira sabah namazı bizim göz aydınlığımız ve bereketimizdir.
  • Besmele-i Şerifi her hayırlı işimizin başı yapalım
  • Verilen nimetleri beğenmemezlik yapmayalım ve bol bol şükür edelim zira şükür nimeti arttırır
  • Evde kedi, köpek vb. hayvanları beslemek ve heykeller bulundurmamak
  • Namazları vaktinde kılalım ve kuran okuyalım ki bunlar ruhumuzun gıdası ve şifasıdır.
  • Gece uykudan uyanarak gece namazı kılmak.

Bu şeylere daha çok şey eklemek elbette mümkün tabi ki. Ama biz konumuzu çok dağıtmadan dönelim.

Maddi sıkıntı içinde olan ve Borçlu kimsenin okuyacağı dua

“Allâhümme innî e’ûzü bike mine’l-hemmi ve’l-hazenî ve e’ûzü bike mine’l-aczi ve’l keseli ve e’ûzü bike mine’l-cübni ve’l-buhlî ve e’ûzü bike min galabeti’d-deyni ve kahri’r-ricâl.”

Borçlu Duasının Türkçe Anlamı 

Allahım, üzüntüden, gamdan, âcizlikten ve tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan ve borç altında ezilmekten, insanların tasallutundan sadece Sana sığınırım.

Aile Geçimsizliği İçin Dua Arapça Okunuşu

“Rabbene’ftah beynenâ ve beyne kavminâ bi’l-hakkı ve Ente hayrü’l-fâtihin.”

Aile Geçimsizliği İçin Dua Türkçe Anlamı

Rabbimiz,bizimle kavmimiz arasında hakla adaletle hükmet ve Sen hükmedenlerin en hayırlısısın. ( A’raf 89)

Sahabelerden olan Hazreti Halid bin Velid (r.a.) Peygamber Efendimiz’e (sav) gelerek ona dedi ki “İçimde bir korku ve sıkıntı hali var, herkesten uzaklaşmak istiyorum.” dedi. Peygamber Efendimiz (sav) O’na. “Uyacağın vakit bu duayı okursan, o hallerden kurtulursun.” dedi.

Bismillahirrahmanirrahim. Euzü bi kelimatillahi’t-tammati mingadabihi ve şerriibadihi ve minhemezati’ş-şeytani ve enyahdurun.

Meali; Allah’ın bana kızmasından, kulların şerlerinden, şeytanın vesveselerinden ve bana kurduğu tuzaklardan Allah’ın tam kelimelerine sığınırım.

Aşağıdaki duayı günlük 7’şer kez okuyan biri, mesud bir aile hayatı  ve aile mutluluğuelde edebilir. Dünyanın sıkıntılarından kurtulabilir ve evde huzur elde edebilir.

Bismillahirrahmanirrahim Hasbiyellahü lailaheillahüve aleyhi tevekkeltü vehüve rabbülarşilazim.

Meali: Allah her şeye kadirdir (gücü yeter), O’ndan başka ilah yoktur. Ben O na inandım ve sadece O’na güvendim. O büyük arşın Rabbi’dir.

Bu duaları namaz kıldıktan sonra bol bol okuyalım böylece evinizde huzur ve bereketi arttırabilirsiniz. Biz kullar olarak sadece dua silahımızı, yani kuşanarak, şeytanla mücadele edebiliriz.

Allâh’ü Teâla (c.c) dularımızı en güel bir şekilde kabul etsin inşallah. Rabbi’mizin dertli olan kullarına devasını, hasta olan kullarına şifasını, borçlu olan kullarına ise borçlarını ödemek noktasında yar ve yardımcı olmasını ile evde huzur ve bereket temenni ederiz.

Amin…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked