Dilek Kabul Duası, 70 Defa Okununca 1 Günde Kabul Olan Dilek Duası

Dilek Kabul Duası

Dilek kabul duası bir şeye erişmek isteyen her insan tarafından edilebilmektedir. Oldukça etkili olan bu dua salih duygularla samimi bir şekilde yapılırsa kabul edilebilir. Allahü Teala kullarına devamlı kendisinden istemelerini emretmiştir. Bu nedenle Onun hikmetine sığınarak bir şey istenir.

Dilek kabul duası öncesinde zikir de yapılır. Zira duaların öncesinde bazı zikirler bulunmaktadır. Âlimler dilek duası öncesinde tüm zikirlerin, eksiksiz bir şekilde okunmasını belirtmektedir. Bunlar Esmaü’l-Hüsna’dır ve şeytanları kovar. Bu sayede dua da kabul edilebilir.

Dolayısıyla dua edilirken Ya Rahman, Ya Allah, Ya Rahim, Ya Kavi, Ya Kadir 70 defa zikredilmelidir.

Dilek Kabul Duası
Dilek Kabul Duası

Dileğin Kabul Olması İçin Dua

Dileğin kabul olması için dua birçok sebepten dolayı edilebilir. Eğer evlenmek istiyorsanız ancak bir türlü olmuyorsa dilek kabul duası bu doğrultuda yapılabilir.

Aynı zamanda sınavdan daha iyi notlar alabilmek için, üniversite sınavına hazırlanırken, iş görüşmesine giderken, iş ararken veya farklı bir sorun, sıkıntı, ihtiyaç sebebiyle edilebilir.

Dileğin kabul olması için dua ihtiyacınız ne yönde olursa olsun temiz bir kalp ile yapılmalıdır. Böylece kabul edilmesine yardımcı olur. Allahü Teala kullarının kendisinden istemesini buyurduğu için ondan talep edilmeli, istenmelidir. Yapılan safi dilekler geri çevrilmez.

Dileklerin Kabulü İçin Dua

Dileklerin kabulü için dua her yerde ve istenen zamanda edilebilir. Ancak kabul edilmesi için bazı konulara da dikkat edilmesi gerekir. Dilek kabul duası yapılırken, duaların makbul olduğu zamanları mutlaka değerlendirmek önerilir. Âlimler tarafından bunlar şöyle belirtilmektedir;

 1. Seher vakitleri
 2. Cuma günü öğle ve ikindi arasındaki zaman
 3. Recebin ilk gecesi
 4. Şabanın 13. gecesi
 5. Bayram geceleri
 6. Arefe günü
 7. Ezanın okunduğu zamanlar
 8. Ezan ile kamet arasında

Dilek kabulü için dua bu zamanlarda edilmelidir. Ayrıca bir kişinin gıyabında yapılan dualar, anne-babaların duaları, hacıların duaları da kabul edilir.

Dileklerin Kabulü İçin Dualar

Dileklerin kabulü için dualar oldukça fazladır. Eğer bir dileğiniz, hacetiniz varsa şu gibi dualar edilebilir;

 1. İstiğfar okumak
 2. İki rekat namaz kıldıktan sonra sevabını âlimlerin ruhuna hediye etmek ve onların hürmeti için şeklinde dua etmek
 3. Ayat-ı Hırz’ın usule uygun okunması ve yanında taşınması
 4. Adak yapılması
 5. Salaten Tüncina okunması
 6. Hacet namazı kılınması

Dileklerin kabulü için dualar arasında bir tanesi 70 kere Ya Allah, Ya Rahman, Ya Rahim, Ya Kaviyyü, Ya Kadir 70 kere okunarak dua etmedir. Âlimler bunların da kabul edileceğini belirtmiştir.

Dileğinin Kabul Olması İçin Dua

Dileğinin kabul olması için dua birçok kişi tarafından incelenmektedir. Bunun için yukarıda verilen dilek kabul duası edilebilir. Özellikle makbul zamanların değerlendirilmesi tavsiye edilir. Ancak bazı bilinmesi gerekenler de vardır.

Dileğinin kabul olması için dua içinde 70 defa okunması gereken verdiğimiz Esmaü’l-Hüsna, birer birer 70 defa okunmaz. Hepsi bir kere okunduktan sonra başa dönülür. Bu şekilde bitirilir. Ayrıca sayıya da dikkat edilmelidir.

Dileğinin kabul olması için dua 70 sayısından gerek az gerekse fazla olmamalıdır. Âlimler dilek kabul duası ederken buna dikkat edilmesi gerektiğini belirtmektedir.

Dileğinin Olması İçin Okunacak Dua

Dileğinin olması için okunacak dua birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Ancak dileğin kabul edilmesi için bazı şartlar da bulunmaktadır. Dilek kabul duası için bunlar oldukça önemlidir. Bunlardan birincisi, kabul edilip edilmeyeceğine dair şüphe edilmemesidir.

Dileğinin olması için okunacak dua için aynı şekilde şartlarına uyulup uyulmadığından da şüphe edilmemesi gerekir. Ancak ilgili şartları sağlamadan, riayet etmeden duanın kabulünü beklemek de uygun değildir.

Dileğin 3 Gün İçinde Gerçekleşmesi İçin

Dileğin 3 gün içinde gerçekleşmesi için okunması gereken dualar verdiğimiz şekildedir. Bunları şartlarına uygun okumak gerekir. Böylece kısa sürede kabul edilebilir. Ayrıca 3 gün gibi kısa bir sürede gerçekleşmesini istiyorsanız, her günün makbul zamanları mutlaka değerlendirilmelidir.

Dileğin 3 gün içinde gerçekleşmesi için dua ederken ayrıca dileklerin kabul edilmesi için çalışmayı da unutmamak gerekir. Âlimler çalışan kişilerin dualarının kabul edileceğini belirtmektedir.

Dilek Kabul Duası

Dilek kabul duası olarak edilebilecek birçok dua vardır. Bunlar istediğiniz zaman edilebilir. Ancak sessiz ve yalnız kalabileceğiniz bir ortamı tercih ederseniz daha güzel dua okuyabilirsiniz. Ayrıca öncesinde gusül abdesti ve normal abdest almak da güzeldir.

Dilek kabul duası ihlaslı, temiz kalpli ve samimi bir şekilde edilir ve gerekli çalışma da yapılırsa kabul edilir.

Dileklerin Kabul Olması İçin Okunacak Dua

Dileklerin kabul olması için okunacak dua için verdiğimiz duaları günün herhangi bir zamanında okumanız mümkündür. Ancak bunlar okunurken şartlarına da dikkat edilmelidir. Dilek kabul duası için bu da oldukça önemlidir.

Dileklerin kabul olması için okunacak dua kısa sürede tesirini gösterir.

Dileğin Gerçekleşmesi İçin Dua

Dileğin gerçekleşmesi için dua özellikle bir sıkıntısı, sorunu olan veya bir arzusu olan insanlar tarafından incelenmektedir. Ancak dilek kabul duası edilirken hayırlısı istenmelidir. Zira bir işin, evliliğin hayırlı olup olmadığı, nasıl sonuçları olacağı insanlar tarafından bilinemez.

Dileğin gerçekleşmesi için dua edilirken buna da önem verilmesi, tesirini daha kısa sürede görmenize yardım eder.

Dileğin Kabul Olması İçin Okunacak Dua

Dileğin kabul olması için okunacak dua edilirken bilinmesi gereken bir nokta da insanların bir işin sonuçlarını nasıl olacağını bilememesidir. Zira çok istenen bir şey kötü neticelerle sonlanabilmektedir. Dolayısıyla dilek kabul duası ederken de her zaman hayırlısı istenmelidir.

Zira çok istenen bir evlilik aslında taraflar için hayırlı olmayabilir. Çok istenen bir iş büyük problemlere neden olabilir. Hayırlısını istemek her zaman tavsiye edilmektedir.

Bir Dileğin Gerçekleşmesi İçin Dua

Bir dileğin gerçekleşmesi için dua aynı zamanda anne-babalar tarafından da edilebilir. Zira onların çocukları için ettiği dualar makbul olmaktadır. Dolayısıyla onlara durumu anlatır ve duasını isterseniz, dilek kabul duası tesirini kısa sürede gösterir.

Evliyaların Dilek Duası

Evliyaların dilek duası da kabul edilen dualar arasındadır. Bunlar farklı uzunluklarda olabilir. Dilek kabul duası içinde tesirleri de oldukça fazladır. Eğer şartlarına uygun şekilde edilirse ve makbul zamanlara özen gösterilirse sonuçlar kısa sürede gözlenebilir.

Ezan Okunurken Dilek Duası

Ezan okunurken dilek duası okunması da tavsiye edilmektedir. Zira zamanlar duaların kabul edildiği vakitler arasındadır. Ayrıca dilek kabul duası,

 1. Kâbe-i Şerifi görünce,
 2. Sıkıntılı ya da hastayken,
 3. Kalbinde incelik hissettiği zaman,
 4. Oruç tutarken,
 5. Cemaat ile beraberken,
 6. Yağmur yağarken,
 7. Kur’an-ı Kerim okunurken,
 8. Kur’an-ı Kerimi hıfzetme,

Zamanlarında da edilebilir.

Tesirli Dilek Ve Hacet Duaları

Tesirli dilek ve hacet duaları isteklerinizin olmasını, sıkıntınızın gidermesine yardımcı olur. Bunun için verdiğimiz duaların dikkatli bir şekilde edilmesi gerekir. Dilek kabul duası böylece etkisini kısa sürede gösterebilir.

Sonuç

Sonuç olarak dilek kabul duası kişiler tarafından farklı durumlarda edilebilmektedir. Böylece sıkıntılar çözülmekte, istekler gerçekleşebilmektedir. Eğer gerekli şartlar yerine getirilirse ve makbul zamanlar tercih edilirse dualar makbul olabilir.

Posted in Dua
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir