Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2021
İslamSeli
REKLAM ALANI
Anasayfa » Dua » Cin Suresinin Faziletleri

Cin Suresinin Faziletleri

REKLAM ALANI
Cin Suresinin Faziletleri

Cin Suresinin Faziletleri , Araf suresinden sonra Mekke’de nazil olan ve toplamda 28 ayetten meydana gelen Cin suresi birçok faziletlerinin ve sırlarının bulunduğu özel sureler arasında yer almaktadır. Usulünce okunması durumunda, cin musallatı, naza, sihir ve büyü gibi birçok olumsuzlukların kısa sürede giderilmesine vesile olan Cin suresi bu vesile ile büyük islam alimleri tarafından okunması gerektiği yönünde tavsiyelerde bulunulmuştur. Cinlerin, kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’i dinlediği ve O’na iman ettiğini bildirdiğinden Cin suresi adını alan Cin suresi hakkında peygamber efendimiz tarafından, Cin suresini okuyan bir kimseye yüce Allah tarafından insanların ve cinlerin sayısınca sevaplar ihsan edileceği buyrulmuştur.

Cin Suresinin Faziletleri İse Şunlardır;

Göz, sara, sıtma ve vesvese için Cin suresi 7 defa okunması durumunda, inşallah en kısa zamanda okuyan kimsenin bu gibi hallerden kurtulmasına vesile olmaktadır.

Cin suresi zalim veya zorba bir kimse için okunması durumunda, inşallah okuyan kimsenin korunmasına vesile olmaktadır.

Cin suresi helal olan bir mal üzerine 1 defa okunması durumunda, inşallah o malın her türlü zarar ve afetlerden korunmasına vesile olmaktadır.

Cin suresi saklanılacak helal olan birşeyin üzerine okunması durumunda, inşallah o malın kaybolmamasına ve başkaları tarafından bulunmamasına vesile olmaktadır.

Cin suresi hapse düşen biri tarafından sürekli bir şekilde okunması durumunda, inşallah okuyan o kimsenin en kısa süreçler içerisinden hapisten kurtulmasına vesile olmaktadır.

Düşman tarafından esir alınan bir kimse tarafından Cin suresi okunmaya devam edilmesi durumunda, inşallah okuyan o kimsenin en kısa zamanda kurtularak ailesine kavuşmasına vesile olmaktadır.

Suyun içerisine Fatiha suresi, Ayet-el Kürsi suresi ve Cin suresinden 5 ayet okunduktan sonrasında epilepsi nöbetine maruz kalan bir kimsenin yüzüne serpildiğinde inşallah hastanın şifa bulmasına vesile olmaktadır.

Manevi bir hastalık türü olan Ümmü Sübyan rahatsızlığında Haşr suresi sonuna kadar ve Cin suresi ise 1-4 ayetler kadar yazılarak hastanın üzerinde taşınması durumunda inşallah en kısa zamanda rahatsızlığından şifa bulmasına vesile olmaktadır.

Cin musallatına ve sara hastalığına maruz kalanlara Cin suresinin Ayet-el Kürsi suresi, Saffat suresinin 1-10 ayeti ile, İbrahim suresinin 97,98 ve 116.ayeti ile şifa ayetleri olan Felak ve Nas suresi 7 gün boyunca aralıksız bir şekilde okunması durumunda, inşallah hastanın en kısa zamanda rahatsızlıklarından kurtulmasına vesile olmaktadır.

Gayb bilgisi arttırılması açısından Cin suresinin özellikle de 26 ve 28.ayetlerinin sürekli olarak okunması durumunda, okuyan kimsenin gayb bilgisinin pekişmesine vesile olmaktadır.

Cin suresi günlük olarak 1 defa okunması durumunda, okuyan kimsenin o gün tüm mahlukatın şerrinden korunmasına vesile olmaktadır.

Ayrıca maddi ve manevi dileklerin de en kısa zamanda kabul görmesine vesile olan Cin suresi, bu vesile ile de günlük olarak en azından 1 defa okunması tavsiye edilmektedir.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz