Besmele Çekmenin Faziletleri Nelerdir?

Besmele Çekmenin faziletleri nelerdir adlı yazımızda Besmelenin Faziletlerini inceledik; Yazılmış ilk yazı olan ve günlük olarak okunmasına devam edildiği takdirde sayılamayacak oranda faziletlere ve sırlara kapı açılmasına vesile olan besmele, peygamber efendimiz tarafından ümmetine okunması tavsiye edilmiştir. Besmele Çekmenin faziletleri diye Google ‘ da arama yaptığınızda yaklaşık 49,200 sonuç çıkıyor karşınıza buda Besmele Çekmenin faziletleri ne kadar çok insan tarafında merak edildiği anlamına geliyorki hiç şühesiz çok fazla.

Besmele Çekmenin faziletleri, Cennet anahtarlarından bir anahtar olan ve dünya hayatında sürekli bir şekilde okunduğunda sırat köprüsünden kolaylıkla geçilmesine vesile olan besmele, bu vesile ile yüce Rabbimizin rahmet, bereket ve mağfiretinin tecelli etmesi açısından da müslüman bir kimse tarafından mutlak olarak günlük yaşantısında okunması gerekmektedir. Besmele çekinki, besmele çekmenin faziletleri nelerdir, size nasıl etki ediyor kendiniz anlayın.

Besmele Çekmenin Faziletleri Nelerdir? Öğrenmek İçin İlk Önce Besmele Çekmek Lazım.

Euzübillahimineşşeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim

Diyanet
Besmele Çekmenin Faziletleri Nelerdir?

Besmele Çekmenin Faziletleri İse Şunlardır;

Besmele Çekmenin Faziletleri Nelerdir?İyi işlere besmele çekilerek başlanmalı, aksi durumunda bereketsizlik hasıl olacağı gibi o işin yarım kalma ihtimali de yüksek olabilmektedir. Besmele Çekmenin Faziletleri Nelerdir?

 • Besmele çekilerek yazı yazılması durumunda o işin daha kolay ve zahmet çekilmeden başarılı bir şekilde sonuçlandırılmasına vesile olmaktadır.
 • Yemeğe besmele ile başlanılması ve hemen akabinde de elhamdülillah diyerek şükür duası yapılması durumunda bu eylemi gerçekleştiren kimsenin kul hakları dışında kalan günahlarının bağışlanmasına vesile olmaktadır.
 • Besmele çekilerek yenilen helal bir lokma veya yemekte bereket ve eşi benzeri bulunmayan bir tat hasıl olmasına vesile olmaktadır.
 • Gerek maddi ve gerekse de manevi yönden sıkıntılara maruz kalındığında besleme ile birlikte La Havle Vela Kuvveten İlla Billa Vel Aliyyül Azim duası okunması durumunda, Allah’ın izni ve lütfu ile içerisinde bulunulan sıkıntıların en kısa zamanda bertaraf olmasına vesile olmaktadır.
 • Besmele çekilerek yemeğe oturulduğunda, sofra başında hazır bulunan şeytanların o ortamdan hızla uzaklaşmasına vesile olmaktadır.
 • Besmele her ne hayır muradın gerçekleşmesi için okunduğunda, mutlak olarak en kısa zamanda Yüce Allah’ın izni ve keremi ile dileklerin kabul görmesine vesile olmaktadır.
 • Günlük olarak besmele çekilmesi durumunda, rızkın artmasına ves bereketlenmesine vesile olmaktadır.
 • Besmele çekilerek hane içerisine girilmesi durumunda, hanede bulunan şerli varlıkların ortamdan hızla uzaklaşmasına vesile olduğu gibi, şeytanın o haneye o gün giriş yapamamasına da vesile olmaktadır.
 • Amel deftesinde 700 adet besmele bulunan günahkar bir müslümanın cehennemden kurtulmasına vesile olmaktadır.
 • 1000 adet besleme çekilmesi durumunda, kul hakları haricinde tüm günahların bağışlanmasına vesile olmaktadır.
 • Elbise vücuttan çıkarıldığında besleme çekilmesi durumunda, soyanın kimse ile o ortamda yer alan cinlerin arasına manevi bir perde girmesine vesile olarak bu vesile ile cinlerin o kimsenin avret yerlerini görmesine engel olmaktadır.
 • Besleme çekilerek banyo veya helaya giriş yapılması durumunda, bu ortamlarda bulunn cinlerin o kimsenin avret yerlerini görmemesine vesile olmaktadır.
 • Besmele çekilmeden koku sürülmesi durumunda, şeytanların da bu kokudan faydalanmasına neden olmaktadır.
 • Günlük olarak 100 adet besleme çekilmesi durumunda, kabi vesvelerin ortadan kalkmasına vesile olacağı gibi, şeytandan korunulmasına da vesile olmaktadır.
 • Besmeleyi çekmeyi hergün vird edinen bir kimsenin ayrıca birtakım ilahi sırlara da vakıf olmasına vesile olduğu gibi, o kimsenin Yüce Allah katında yüksek derecelere sahip olmasına da vesile olmaktadır.
 • Besmele çekilmeyen her işe doğrudan şeytan da ortak olmaktadır.Bu bakımdan, hayırlı işlere başlarken besmele çekilmelidir.
 • Günlük olarak besleme çekilmesi vird edinilmesi durumunda, inşallah okunan hane içerisinde bereket, rızık bolluğu, muhabbet gibi durumların hasıl olmasına vesile olmaktadır.
 • Yüce Rabbimizin rahmetinin tecelliyatında önem arz eden besmele, bu vesile ile günlük olarak mümkünse 100 adet olacak şekilde okunulmasını tavsiye etmekteyiz.
Posted in Dua
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir