Yüksek Tansiyon Nasıl Düşürülür

Konusu 'Saglık' forumundadır ve Magrip tarafından 21 Haziran 2012 başlatılmıştır.

  1. Magrip

    Magrip Hizmet Nimettir. Yönetici

    Katılım:
    11 Ocak 2008
    Mesajlar:
    20.430
    Cinsiyet:
    Bay
    Sponsorlu bağlantılar

    [FONT=&quot]Yüksek Tansiyon Nasıl Düşürülür – Tansiyonu nasıl düşürürüz – Tansiyonu Düşürmek İçin Bitkisel Çözümler [/FONT]

    [FONT=&quot]


    Konumuza Yüksek Tansiyon Nedir Tansiyonumuzu Nasıl düşürebiliriz Bakacağız.[/FONT][FONT=&quot]
    Bizlerin Belkide fazla önemsemediği , tansiyonun yükselmiş geçer şimdi gibi sözler hepimizin duyduğu Laflardır. Fakat Yüksek tansiyon Boyun Damarlarımızın Kireçlenmesine vebu sebebler beyinimizdeki Kılcan damarların çatlamasına , Beyin Kanamalarına Neden olabilmektedir. Yaygın ve tehlikeli bir hastalık olduğunu unutmayın. [/FONT]

    [FONT=&quot]Şimdi Yükselen tansiyonumuzu dengelemek ve düşürmek için aşaığda sıralayacağımız Önerilere başvurabilirsiniz.[/FONT]
    Madeeler.

    1) Hepimizin Evinde her an bulunan ,kolay çözüm Yoğurt, Bir kase yoğurt içine Tarçın katılarak karıştırılıp Yenilebilir.

    2) Bir yemek Kaşığı miktarında Bal alıyoruz , Bir tatlı kaşığı da zencefil ile karıştırılır.Bu karışımı Dilimizin üzerine Koyarak yavaş yavaş yutulur. Hem tansiyonumuzu hemde şeker hastaları için şekeri denegelemede faydalıdır.
    3) İşaret parmağı ile baş parmak arası sıkılırak mesaj yapılır.
    4) Tansiyon yüksekliğinin temel nedenlerinden biride fazla kilolarımızdır. Bu kilolardan kurtularak Tedavinizi kendiniz başlatabilirsiniz.
    5) Tansiyon Hastaları için Yemeklerin içine bol bol soğan ve sarımsak Katılmalıdır.
    6) Kolları Dirsekten Bileklere Kadar soğuk su ile Yıkamak
    7) Yüksek Tansiyon Hastalarının Daha dikkatli davranması önerilir. Yağlı ,Kızartılmış yiyecekler, Hamur işlerinden olabildiğince uzak durulmalıdır.
    8) Bol bol Sebze Tüketilmelidir.
    9) Gündelik olarak Hafif Spor Yapılmalıdır.Yüksek Tansiyon Nasıl Düşürülür – Tansiyonu nasıl düşürürüz – Tansiyonu Düşürmek İçin Bitkisel Çözümler
    Konumuza Yüksek Tansiyon Nedir Tansiyonumuzu Nasıl düşürebiliriz Bakacağız.
    Bizlerin Belkide fazla önemsemediği , tansiyonun yükselmiş geçer şimdi gibi sözler hepimizin duyduğu Laflardır. Fakat Yüksek tansiyon Boyun Damarlarımızın Kireçlenmesine vebu sebebler beyinimizdeki Kılcan damarların çatlamasına , Beyin Kanamalarına Neden olabilmektedir. Yaygın ve tehlikeli bir hastalık olduğunu unutmayın.
    Şimdi Yükselen tansiyonumuzu dengelemek ve düşürmek için aşaığda sıralayacağımız Önerilere başvurabilirsiniz.
    Madeeler.


    1. Hepimizin Evinde her an bulunan ,kolay çözüm Yoğurt, Bir kase yoğurt içine Tarçın katılarak karıştırılıp Yenilebilir.
    2. Bir yemek Kaşığı miktarında Bal alıyoruz , Bir tatlı kaşığı da zencefil ile karıştırılır.Bu karışımı Dilimizin üzerine Koyarak yavaş yavaş yutulur. Hem tansiyonumuzu hemde şeker hastaları için şekeri denegelemede faydalıdır.
    3. İşaret parmağı ile baş parmak arası sıkılırak mesaj yapılır.
    4. Tansiyon yüksekliğinin temel nedenlerinden biride fazla kilolarımızdır. Bu kilolardan kurtularak Tedavinizi kendiniz başlatabilirsiniz.
    5. Tansiyon Hastaları için Yemeklerin içine bol bol soğan ve sarımsak Katılmalıdır.
    6. Kolları Dirsekten Bileklere Kadar soğuk su ile Yıkamak
    7. Yüksek Tansiyon Hastalarının Daha dikkatli davranması önerilir. Yağlı ,Kızartılmış yiyecekler,,,,, Hamur işlerinden olabildiğince uzak durulmalıdır.
    8. Bol bol Sebze Tüketilmelidir.
    9. Gündelik olarak Hafif Spor Yapılmalıdır.
     
  2. islambol

    islambol Administrator Yönetici

    Katılım:
    27 Aralık 2009
    Mesajlar:
    76
    Tansiyon gerçekten önemli ve tahlikeli bir hastalık. İnsanlarda göörünme oranı da yüksek ve yaygın.
     

Sayfayı Paylaş