salavat-ı şerife okumya dair bir hikaye..

Konusu 'Hadis' forumundadır ve bluemoon05 tarafından 18 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

 1. bluemoon05

  bluemoon05 islamseli

  Katılım:
  17 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  1.981
  Sponsorlu bağlantılar
  Salavat-ı şerife okumaya devam eden bir zat beşyüz dirhem borçlandı.Bir gece,Aleyhissalatu vesselam Efendimizi rüyasında gördü.Efendimiz kendisine:

  "Ebul Hasan Kisai’ye git,sana ihtiyacını versin,buyurdular.Vakıanın doğruluğuna nişan isterse;her gece yüz salavat-ı şerife getirirdi.Dün gece unuttu,bunu da kendisine hatırlat’buyurdular."


  Adamcağız,Ebul Hasan Kisai’ye giderek Peygamber Efendimiz(sam)’den aldığı emir ve talimat üzerine müracaatta bulunduysa da iltifat görmedi ve onun üzerine:

  “Siz her gece yüz salavatı şerife getirdiniz,dün gece bunu unuttunuz.”deyince Ebul hasan Kisai büyük hayretle,derhal şükür secdesine kapandı.

  “Bu sırrı Allahtan başka kimse bilmezdi.Bunu sana sen haber verdiğin için al sana bin dirhem,Hazreti Seyyidül Beşer’in emri için de beş yüz dirhem veriyorum.Bundan sonra ne gibi bir ihtiyacın olursa bana gel karşılayayım.”
  dedi.

  Bir mektupta veya bir kitapta,Fahri Kâinat Efendimizin mübarek isimleri yazıldığı vakit”Sallallahu aleyhi vesellem”lafzının mutlaka ilave edilmesi lazımdır.

  Kufede ahalinin mektuplarını yazan katip Ebu Hafs adında bir zat vardı.Vefatından sonra kendisini rüyada görenler ne halde olduğunu sordular.

  Rabbim bana ihsan ile muamele buyurdu.Çünkü,her ne zaman Muhammed ismini yazar idiysem,Sallallahu Taala aleyhi ve selem ilave etmeyi hiç ihmal etmezdim.”dedi.

  Nitekim Hadis-i Şerifte;”İsmimi yazınca,salavat-ı şerifeyi de ilave edenlere (ismim o kitapta bulunduğu müddetçe)melekler istiğfar ederler”buyurulmuştur.
   
 2. el-miskinin_ gülü

  el-miskinin_ gülü islamseli

  Katılım:
  6 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  560
  :razi: :razi: kardeşim çok hoşuma gitti inan inşaallah hep selavat çekenlerden oluruz mevlam unutturmasın bizlere :cry: :cry:
   
 3. hamsiye

  hamsiye islamseli

  Katılım:
  17 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  402
 4. gulkokusu

  gulkokusu islamseli

  Katılım:
  23 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.064
 5. yaban_gulu

  yaban_gulu islamseli

  Katılım:
  21 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.983
 6. Mehmet38

  Mehmet38 islamseli

  Katılım:
  18 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.787
  :razi: :razi:
  Elinize sağlık...
   

Sayfayı Paylaş