Rüyamda ölceğimi duyorum !!!

Konusu 'Soru Cevaplar Bilgi Arşivi' forumundadır ve Kayıtsız Üye tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. Arkadaşlar gece bir rüya gördüm aslında 2 rüya ama birbirlerinin nerdeyse tıpkısının aynısı ilkinden sonra uyanıyorum ve tekrar uyuyunca 2.yi görüyorum çok tedirgin oldum çok korktum desem daha doğru beni çok etkiledi rüyamı anlatıyorum ;
    İlk gördüğüm rüyayı tam hatırlamıyorum ama 2.yle nerdeyse birebir , 2. gördüğüm rüyada babamla arabadayız arkada biri daha var sanırım ama tam belli değil, belli belirsiz neyse bende önde babamın yanında oturuyorum babam arabayı çok hızlı kullanıyor sanki beni birşeylerden kaçırıyor mezarlığa benzeyen yerlerden gidiyoruz , babama soruyorum ne oluyor baba diye cevap vermiyor , ısrarla bikaç kere daha soruyorum biraz bağırarak bi ses duyuyorum sanki arkadaki kişi seslenmiş gibi ; ölücek diye bir ses duyuyorum , babama soruyorum kim ölücek baba diye cevap vermiyor , ısrarla bkaç kere daha soruyorum biraz bağırarak kim ölücek baba ne oluyor diye , babam birden bağırıyor tam bilmiyorum aslında babammı arkadaki varlıkmı bağırıyor ama babamın sesiydi sanırım neyse, seeeeennn diye bağırıyor ve uyanıyorum. Bu rüyanın tabiri ne arkadaşlar beni çok etkiledi kaç gündür hep aklımda ölücekmiyim diye tedirgin oluyorum hep tetikteyim, lütfen yardım edin !!

2. Saban Sahin

Saban Sahin Hayat

Beğenileri:
    0
    guzel kardesim belki er hangi bir filmin tesirinde kalmisin em gordugun ruyalari kimseye soyleme erseye kadri yeten ALLAHcc sigin ve korkma korkulacak bir sey yok aslinda :comicoc::comicoc::comicoc:

3. toz_toprak

toz_toprak Member

Beğenileri:
    0
    Kişinin ne zaman,nerde,nasıl öleceği sırdır.
    Allah'tan başkası bilemez.
    (( arkadaşlar beni çok etkiledi kaç gündür hep aklımda ölücekmiyim diye tedirgin oluyorum hep tetikteyim, lütfen yardım edin !! ))

Ölüme ne kadar hazırlıklısın ? bunu bir gözden geçir , sanırım ölmeden önce kulluk vazifelerini tam olarak yapmalısın ki ahirette rahat edesin.
    Ölüm haktır. Mutlaka birgün herkes ölümü tadar.Fakat rüyalarda öleceğini duymak yada görmek pekte vakti ve zamanı etkilemez.Belkide bizden fazla yaşarsın :)

En doğrusunu Allah bilir...

4. keşifçi

keşifçi islamseli

Beğenileri:
    1
    Tabi en önce gördüğümüz ruyaları; kötü de olsa iyiye yormak en doğru olanıdır..Ve gördüğümüz ruyayı ilk önce en güvendiğimiz bir kişiye anlatmak en makbul olnıdır....

5. Acizanekul

Acizanekul islamseli

Beğenileri:
    0
    Biraz korku, biraz endişe,birazda muhasebe yaparak sonunda ölümlü olduğumuz ve bir şeyler yapma zamanının geldiğini idrak edecek ve bu vesile ile nefis denilen yoldan çıkarıcı ile mücadeleye girişeceksiniz.ALLAH'ın izniylede bunda başarılı olup, nefsinizi öldürürerek mücadeleyi kazanacağınıza işaret olarak bu rüyayı yorumlayınız inşallah.
    Rabbimizin yardım ellerinin uzandığı bir durum.
    İyi değerlendiriniz inşallah.
    Kendinize bilmediğimiz bir yer olan ahiret adresine giderken bir bilen yardımcı, yol gösteren bir dost bulunuz. Kur'an okuyunuz. Üzerinde tefekkür ediniz. Camilere sıkca gidiniz. Mutlaka bu gül bahçelerinde dolaşırken bir dostta rastlayacağınıza emin olabilirisinzi.

HEPİMİZ ÖLECEĞİZ. RABBİM O GÜNE HAZIR OLAN RAZI OLDUĞU KULLARINDAN EYLESİN. VAKİT GEÇMEDEN İDRAK İÇİNDE OLAN VE KENDİNİ BİLEN, RABBİNİ BİLİR DENİLEN İNSANLARDAN OLABİLMEYİ NASİP ETSİN İNŞALLAH. ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN KARDEŞ.:temem:

6. ravzam

ravzam Member

Beğenileri:
    0
    bende görmüştüm 2 yıl oldu halen yaşıyorum ölmedim hayattayım :pembeli:

7. mem

mem Member

Beğenileri:
    0
    Peygamber efendimiz buyuruyorlarki bir hadis-i şeriflerinde ölmeden evvel ölünüz.
    nefsi ölümü duyurmak lazım ey nefis sende bir gün öleceksin duy işte ve ölüm için hazırlanmak gerek ve Hazreti Allahın razı olacağı bir şekilde huzuruna varmak gerek ve insan gideceği yere göre hazırlık yapar,sen hiç gördünmü ankara yolcusunu istanbul otobüsünü aldıklarını,eğer doğru otobüse bindinse kormana gerek yok.
    tasavvuf da rabıta-i mevt diye bir ders var işte o dersde insan hergün öldüğünü hatırlıyor çünkü nefis ancak ölümden korkar bu şekilde devam edilirse bir gün nefis ıslah olup Hazreti Allahın rızasını kazanır onun için kalmak veya gitmek arasında fark kalmaz, arzundur arzum Allahım der.

Yunus Emre hazretleri aşıklar ölmez ölenler hayvan imiş buyuruyorlar.

Allahımız o aşıklardan eylesin.
    sitedeki tasavvuf bölümünden Sıfat-ı hayvaniye konusunu okumanı tavsiye ederim

8. başak özgür

başak özgür New Member

Beğenileri:
    0
    mrb benimde içimde ölüm korkusu var hep arkadslar benide bilgilendirin evet öleceyiz ama insan bilerekte yasayamıyor kafayı yicek hale geldim sasırdım napcamı :evil:

Sayfayı Paylaş