Namaz Lafızları

Konusu 'Abdest ve Namaz' forumundadır ve Kaan Gizemnur tarafından 6 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. Kaan Gizemnur

Kaan Gizemnur Davut46

Beğenileri:
    0
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] "Allah büyüktür."[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Yani kul namaza durup Allah u ekber deyince, sunu demek ister:[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] - En büyük azamete ve Celale sahip olan Allah´tir.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Bu manayi düsünerek tekbir aldigi zaman Allah u Teala söyle buyurur:[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] "Benim her seyden büyük oldugumu kulum bildi, bana döndü."[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] (Tekbir almak icin elini kulagina götürdügü zaman Allah´tan baska ibadet edilen seylerin hepsinden beri olmaya niyetlenir.)[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] [​IMG][/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] "Subhane Rabbiye´l-Azim"[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Bunun manasi Sübhan Rabbim Azimdir.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Rukua vardigin zaman özünde sunu düsün. Rabbine söyle dedigini tefekkür et:[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] - Ya Rabb! Ben huzurunda egildim. Bu asi nefsimle sana geldim. Nefsim, azametin önünde boynunu egdi. Ümit edelirki beni affedesin, merhamet eyleyesin.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] "Semiallahu limen hamideh."[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Bunun daha acik manasi sudur:[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] - Allah tevhidini yapip itaat edeni bagislar.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] [​IMG] [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] "Rabbena ve Lekel Hamd."[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] - Rabbimiz bu ibadet yapmaya muvaffak eyledin, sana Hamd olsun.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] "Subhane Rabbiye´l-A´la"[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Subhan Rabbim A´la,dir. [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Yani, Rabbim öyle yücedir ki, onun üstünde bir sey yoktur. " [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] "Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah."[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Sonda selam vermenin manasi ise sudur:[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] - Sizler imanli kardeslerimsiniz. Mescitten ciktigim zaman kötülük ve düsmanligimdan emin olunuz. [/FONT]

2. mahzungarip

mahzungarip islamseli

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş