Mevlid duası

Konusu 'Dua ile ilgili yazılar/Tavsiyeler' forumundadır ve mahzungarip tarafından 4 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

 1. mahzungarip

  mahzungarip islamseli

  Katılım:
  26 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.443
  Sponsorlu bağlantılar
  MEVLİD DUASI

  Ey âlemlerin Rabbi olan, ey ol emri ile tüm mevcudatı yoktan var eden, yok ol emri ile her şey yok oluveren sonsuz kudret ve kuvvet sahibi olan Allahım.

  Elhamdülillah diye sana daima hamdederiz, nimetlerin bize ihsandır diye şükrederiz. Senden bilerek, bilmeyerek hata yaparaktan işlediğimiz günahlarımızın, hatalarımızın affını diliyoruz. Sen bizi affı mağfiret eyle. Yardım ve rahmetini üzerimizden esirgeme.

  Ya rab, şuanda senin rızan için kalem tutan eller, sen tesbih için ikrara gelen diller hürmetine, felekleri nura, melekleri sürura, âlemleri huzura kavuşturan o mübarek veladeti Muhammed [a.s]hürmetine, dergâh-ı izzetine uzanan bari gâh-ı mecd-i azametine açılan mümin eller hürmetine, aşkınla tutuşup yanan halis gönüller hürmetine, Allah Allah diyerek mübarek ismini anan safi diller hürmetine. Gönlümüzü aydınlatacak feyzine, yüzümüzü güldürecek nuruna, ruhumuzu coşturacak aşkına muhtacız. Bütün ümmeti Muhammed`e lütfeyle ya Rabbi. Ey istediğini istediğine veren istediği vakit almak kudretine sahip olan ulu Allah.
  Kiminin başına taç giydirir kiminin başına taç düşürürsün. Mülk senin, saltanat senindir, istediğine verir istediğinden alırsın, istediğini alçaltır istediğini yükseltirsin, sen her şeye kadirsin.

  Bizi Habibin hürmetine yarattın, ten kafesimize can tutumuzu kattın, gönül odamıza iman nurunu yaktın. İşte bu nuru imanla huzurunda toplandık, kabulümüzü bekliyoruz, kabul eyle ya Rabbi.

  Ruhumuzun cilası, hayatımızın ziyası, kurtarıcı kelamın Kuran-ı Kerim-i okuduk ve dinledik ve Mevlidi Peygamberiyi kıraat eyledik. Başlarımızın tacı, dertlerimizin ilacı, Habibin Hz. Muhammed [a.s] Efendimize salât-ü selam yolladık, dergâh-ı izzetinde kabul eyle ya Rabbi.

  Okunan Kuran-ı Kerimi ve mevlid-i şerifi [esteizubillah-fetekabbeleha Rebbüha bikabulin hasenin] ayet-i kerimesinin sırrına mazhar eyle.

  Hâsıl olan sevabı öncelikle yaratılmışların en seçkini kıldığın, Habibi Ekrem, Hz. Muhammed Mustafa [S.A.S] efendimiz Hazretlerinin Ravza-i Mübarekelerine hediye eyledik, haberdar eyle ya Rabbi. Ve bütün peygamberlerin, bütün şehitlerin, bütün evliyaların ruhlarına da hediye eyledik haberdar eyle ya Rabbi.

  Sevgili Peygamberimizin, sevgili zevcelerinin, ehli beytinin, bütün ashabı kiramın ve onlara tabi olup uyanların, Kuran-a ve islama hizmet edenlerin aziz ruhlarına hediye eyledik kabul eyle ya Rabbi.

  Bütün evliyaların, üstatlarımızın ve üzerimizde hakkı bulunanların ruhlarına da ikram eyle ya Rabbi.

  İsimleri unutulmuş, nesilleri kesilmiş, mübarek günlerde ve gecelerde bir fatiha okuyacak kimsesi kalmamış olan ehli âminin ruhlarına da hediye eyledik vasıl eyle ya Rabbi.

  Okunan mevlid-i şeriften Kuran-ı azimuşşandan getirilen salât-ü selamlardan yapılan hasenattan, hâsıl olan sevabı mevlit sahibinin bütün geçmişlerinin ruhlarına da hediye eyledik kabul eyle ya Rabbi. Kabirlerini pür nur, makamlarını cennet eyle ya Rabbi. Eğer içlerinden kabir azabına duçar olan varsa okunan Kuran-ı Kerim ve mevlidi şerif hürmetine afv-u mağfiret eyle Ya Rabbi.
   

Sayfayı Paylaş