kur'an nasıl okunur

Konusu 'Dini Sorular...' forumundadır ve fersev55 tarafından 20 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. fersev55

fersev55 Member

Beğenileri:
    0
    Kuran'ı manasını bilerek ve düşünerek okumalıdır,aynı arapça konuşur gibi okunmalıdır,sesi süslemeye gerek yoktur,velevki insanın doğal yapısından kaynaklanan güzel bir ses çıkışı varsa bunun bir mahzuru olamaz,ama bilerek nameli okumak son derece günahtır

biryerd bunu okudum nem kuranı okuyorum ancak bir akşam camide hoca akşam namazından sonra hüvalla hüllezi yi okurken cok hoşuma gitti ve nameli okuyordu her akşam gidip ezberledim şimdi ben onu aklıma geldikçe aynı camide okunduğu gibi mırıldanıyorum okuyorrum nameli okuyorum günahmı işliyorum

2. fersev55

fersev55 Member

Beğenileri:
    0
    nerden cevap alabilirim

3. bunyamin

bunyamin Admin

Beğenileri:
    0
    Fahrettin hocamız gelince cevap verir inşaallah

4. hicaz

hicaz islamseli

Beğenileri:
    0

kardeşim yukardaki bilgi yani koyu tonla yazılı olan hurafedir itimat etmeyiniz nitekim

Ravi: Ömer İbnu'l-Hattab

Tanım: Biliniz ki, bu Kur'an yedi harf (şekil) üzere indirilmiştir. Bunlardan hangisi kolayınıza gelirse onunla okuyun."

Kaynak: Buhari, Fedailu'l-Kur'an 5, 27, Husumat 4, Tevhid 53; Müslim, Müsafirin 270, (818); Ebu Davud, Salat

Ravi: BeraTanım: Resulullah (sav) şöyle buyurdu: "Kur'an-ı Kerim'i sesinizle güzelleştirin."
    Kaynak: Ebu Davud, Salat 355, (1468); Nesai, Salat 83, (2, 179, 180); İbnu Mace, İkamet 176, (1342)

Ravi: KatadeTanım: Hz. Enes (ra)'e Hz. Peygamber (sav)'ın kıraatından sordum. Şu cevabı verdi: "Resulullah (sav) medleri (uzun heceleri) uzatırdı." Sonra örnek olarak Bismillahirrahmanirrahim'i okudu ve uzatılacak yerleri belirgin şekilde uzattı: Bismillaahi'yi uzattı, er-rahmaan'ı uzattı, er rahiim'i uzattı."
    Kaynak: Buhari, Fedailu'l-Kur'an 42, 29; Ebu Davud, Salat 355, (1465)

5. fersev55

fersev55 Member

Beğenileri:
    0
    allah razı olsun kur'an okumaya korktum kac gündür nasıl okuıyacam diye sağolun tekrar

6. hicaz

hicaz islamseli

Beğenileri:
    0

Rabbim cümlemizden razı olsun kardeşim eğer başka sorularınızda olursa Sitede Fahrettin hocamız var size en doğru bilgiyi verecektir inşaallah

Sayfayı Paylaş