Kulak ağrısı için neler yapılabilir....

Konusu 'Saglık' forumundadır ve VuSLaT tarafından 1 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. VuSLaT

VuSLaT Active Member

Beğenileri:
    0
    Son günlerde sıkca rastladığımız kulak ağrılarını dindirme yöntemleri, hekime gidene kadar basit uygulamalar....

Kulak ağrısı, geceleri daha fazla rahatsızlık verir. Uykuya daldığınızda her şey normal görünür ama östaki kanalı rahat boşalamaz. Ve gece yeterince yutkunmadığınız için yeterince hava girişi de olmaz.Orta kulaktaki hava, etraftaki dokular tarafından kullanılır ve negatif basınç oluşumuna neden olur. Bu da kulak zarının içeri doğru emilmesi demektir....

Kulak ağrısı çekiyorsanız doktorunuzu görmeniz gerekiyor demektir. Ancak o zamana kadar ağrıyı dindirecek basit önlemler şunlardır....

Saç kurutma makinesi kullanın. 10 cm. mesafeden ılık hava ve düşük fan hızında kurutma makinesi ağrıyı azaltacaktır.

Kulak kepçenizi hafif hareketlerle oynatın. Eğer ağrı duyuyorsanız bu muhtemelen dış kulak yolu enfeksiyonudur. Eğer ağrı yoksa orta kulak iltihap da olabilir.

Bir parça sakız çiğneyiniz. Östaki kanalının açılması için oldukça faydalıdır. Birçok kişi uçakta bunu deneyerek faydasını görmüştür.

Esneyin. Yine östaki kanalını açarak etki gösterir.....Ve bir iki damla soğan suyu da çok iyi gelir,ayrıca ılık az tuzlu su damlası...Bunlar basit önlemler muhakkak hekime baş vurmak gerek ağrı kesildikten sonra....

2. darkinsect

darkinsect islamseli

Beğenileri:
    0
    Allah razı olsun...bende son 1 aydır baya bi kulak ağrısı vardıo..dişden mi kaynaklanıyo tam bilemiyorum

3. VuSLaT

VuSLaT Active Member

Beğenileri:
    0
    gripel enfeksiyonlarda sıkca görülür kulak ağrıları,,,haklısınız diş ağrısı da kulak ağrısı yapar yanlız, ikisi ayırt edilerbilir ağrılardır,,,Böyle durumlarda hekime baş vurmak gerek...

4. hicaz

hicaz islamseli

Beğenileri:
    0
    :a.r.o: BACIM GEÇEN GÜN BENİM KULAĞIM VE BİZİM EHLİN KULAK AĞRILARIDA OLDU İNŞAALLAH FAYDALANMAK NASİP OLMAZ (KİMSENİN KULAĞIDA BAŞKA BİR UZVUDA AĞRIMASIN) AMA AKLIMIZDA BULUNUR İNŞAALLAH.

GELDE BU SİTEYİ KURANLARA HAYIR DUASI ETME
    ALLAHIM SİZDEN GANİ GANİ RAZI OLSUN BÜNYAMİN VE MAĞRİP KARDEŞLERİM.İMAM-I HATİBİMİZ HEMŞİREMİZ BİLGİSAYAR UZMANLARIMIZ HERŞEY VE HERKEZİ RABBİMİZİN İZNİ İLE BİR ARAYA GETİRMİŞLER.
    :a.r.o::a.r.o::a.r.o::a.r.o:

5. Osmanli_Torunu

Osmanli_Torunu islamseli

Beğenileri:
    0
    :a.r.o: Saç kurutma makinesi kullanın. 10 cm. mesafeden ılık hava ve düşük fan hızında kurutma makinesi ağrıyı azaltacaktır.

ben bunu yapdim kulak zarim delinmisdi benimde, ameliat demislerdi ama simdi gerek yokmus elhamdülillah

6. hoskafa

hoskafa islamseli

Beğenileri:
    0
    Paylaşımınız için sağolasınız.
    Bundan yaklaşık 6 sene öncesi,kapalı yüzme havunda trampetten atladıktan sonra başladı kulak ağrısı,(Diş ağrısı bunun yanında çok hafif kalır,) Kafamızı yastığa koyamadık,ne tarafıma dönsem o taraftaki kulağım zonkluyor,durulacak gibi değil kalktım bir poliklinige gittim,doktor kulağınızın zarı zarar görmüş dedi ve bana ağrı kesici karışımı bir uyku iğnesi yaptı,ne ağrım kesildi nede uykum geldi..
    Duramadım kalktım arabaya binip bir hastanenin acil servisine gittim, orada kulak boğaz uzmanı yokmuş,beni daha büyük bir hastanenin aciline yolladılar,gece yarısı vardım hastanede işleme başlayacağım sırada ağrı mağrı kalmadı bende,neyse dedim kendi kendime buraya kadar geldim bari muayene olyım diye doktora göründük..
    Doktordan gerekli nasihatları aldıktan sonra yola koyuldum ama uyku bastırdı,kendi kendime eve az kaldı uyumadan eve yetişirim diye kafa yorarken küt diye bir ses bir baktım orta refüjdeyim,neyseki toparladık yanlız arabanın önü haşat, bizim cepten 360 milliyon(eski paraya göre) çıktı..
    Bunun devamı ve öncesi çok ama başka zaman yazarım,Bu arabayı bir gün öncesi galerici arkadaşla değiş dokuş yaptığımı,değiş dokuş yaptığım arkadaşla kutlama yemeği sonrası havuza beraber gittiğimi havuzda galericinin boğulma tehlikesi geçirdiğini,onu kurtaralım derken kendimizin nasıl gulu gulu dediğimizi sonra yazarım..

selam ve dua ile

7. ozi_54

ozi_54 New Member

Beğenileri:
    0
    merhaba arkadaşlar benımde 2 gün önce dondurma yedim soğuk su ile duş aldım ve güneşe cıktım 32 derece idi o gun hava sonra akşam kafam ağrıdı boğazlarım doldu bugun iyiyim baya boğazlarım geçti sayılır çok az minicik ağrı var yok giibi neyse kafamda iyi sayılır ama biraz ateşim ve ağrım var okadar önemli değil ama dün fark ettim sol kulağım az duyuyor ve çokk azzzz ağrıyor bende kulağımı kurcaladım :D öyle hasar mı verdım ne şimdi kulağım çok ağrıyor yaa :( saç kurutma makınası tuttum biraz fayda etti ne bu arkadaşlar doktor hariç çözüm yolu bu sorunu bilen varmı

8. mystery

mystery islamseli

Beğenileri:
    0
    konu saglık olunca öneride bulunmak yanlıs olur isin ehli cvplaması lazım :)

siz iyisimi bi doktora görünün :)

9. Acizanekul

Acizanekul islamseli

Beğenileri:
    0
    Genelde evde küçük çocukları olanların başına gelen muzdarip bir durum.
    Rabbim kimseciklere ağrı sızı çektirmesin ama malesef bunlar yaşantımızın bir parçası.
    Fayda dolu bu paylaşım için sağolasınız.
    İnsanların en hayırlısı yine insanlara en faydalı olandır diyor efendimiz.
    Siz inşaallah bu zümrelere dahil edilenlerden olursunuz kardeşim.

10. Dçn.Dr Balcı

Dçn.Dr Balcı New Member

Beğenileri:
    0
    Mrb bu çucuklarda yaşanan küçük bir rahatsızlık ve bizler gibi insanlardada tek yapmanız gerekenler

*Sakızı ağrıyan kulağınızın tarafından ağzınızla çiğneyin
    *Sık Sık esneyin
    *Kurutma makinesi ile biraz mesafeli bir şekilde kulağınıza doğru ısı vermek
    Ben uzman bir doktorum bana güvenin bunları denemekte fayda çok eğer kulağınız tıkalı ise burununuzu iki elinizle sıkıştırıp derin nefes alın genzinize doğru ve kulağınızın açılacağını farketdicek ve duyacaksınız

TEŞEKKÜRLER dçn.dr.balcı:cheesy:

11. S Umut

S Umut Guest

Off 2 kulağım da ağrıyor. Dış kulak enfeksyonu olmuşum. ''Saç kurutma makinesi kullanın. 10 cm. mesafeden ılık hava ve düşük fan hızında kurutma makinesi ağrıyı azaltacaktır. '' Bunu kim yazdıysa ne kadar teşek etsem azdır.

Sayfayı Paylaş