kalp gözü açık arkadaştan tesbitler

Konusu 'Büyük İslam Alimleri...' forumundadır ve leon. tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. leon.

leon. Member

Beğenileri:
    0
    benim babam ve annem mekan değiştirdiler rahmetlilerin sağlığında onlara hep karşı çıktım 5 kardeşdik benden çok ümütlilerdi her ikiside çocukluklarında üsdadın sevgisine mazhar olmuşlardı .... kalp gözü açık ...bi arkadaşım var cuma namazına gitmek için bir gün hazırlanır babası evde yok babası giderken oğlum evde bacını yalnız bırakma bir yere ayrılma dediği için cuma ya gidemez tam cuma vakti müthiş uyku basar 10 dakika gibi uyur rüyasında fatih sultan mehmet atıyle gelir atına bindirir ve kabede cuma namazı kılarlar ve fatih sultan mehmet kabe emin ellerde değil der ve tekrar arkadaşımı evine bırakır bu arkadaşımı inceledim araştırdım çok da samimiyiz cenabı allah bu arkadaşımın nesini sevdide kalp gözünü açtı.arkadaşımın birinci vasfı sinirli babasını çok severdi babasının bir dediğini iki etmezdi annesinede aynıydı... hiç unutamam babasının ufak şişe bi esansını köy yerinde yaşlılarınız bilir tuvaletler büyükce bir çukura üstünü tahtayla kapatıp ortasında boşluk bırakılır...çeşme nerde 25 30 yıl önce tuvalete düşen esansını eliyle uzanarak alıp yıkayıp sabunlayıp...tüh kokumu düşürdüm bidaha nerden alıcaz diye üzülen babasına al babacığım diye verdiğine şahidim sabah 5de kalkar simit fırınına gider simit hamuru pişirmesi derken satar saat 10 da bi kahvede işe başlar gece 11 e kadar kazandığı parayı babasına verir babasıda duruma göre bazen içer sarhoş olur ama arkadaşım babasına kimseye laf söyletmez babasının her emrine uyar babasının yapılmıycak isteklerine dahi toleranslı davranır onu üzmez babasıda sinirli ve oteriter babası vefat ettiğinde 35 yaş civarındaydı 35 yaşına kadar çalıştığı kazandığını hep babasına verdi şimdi 40 ı geçti her halde daha bekar her halde imkansızlıktan bende hep boçlu olduğum için yardımcı olamadım....yani uzun lafın kısası babalarınızın annelerinizin kıymetini bilin onları üzme değil üzülmesine fırsat vermeyin ki peygamber efendimiz arkadaşınız dostunuz olsun bu arkadaşım ahlakı en üst seviyedeydi o kadar iffetliydi rüyalarinda peygamber efendimizi haz.ebu bekir haz.ömer i haz.osman ı haz. ali yi apdil kadir geylani haz. haz.sahabeleri ve sait nursi haz. ve fethullah gülen hoca efendiyi devamlı görür2001 babası vefat etmişti beraber defnetdik az bi kalabalık vardı aded tendir ertesi gün sabah tekrar mezarlığa giderek arkadaşın babasını ziyaret etdik arkadaş çok üzüntülüydü ve gözünden yaş dinmiyordu biara üzüntüsünün kaybolduğunu az neşelendiğini fark ettim kalp gözü açık bi arkadaştı dedim hayırdırne oldu arkadaş babasının mezarına peygamber efendimizin geldiğini çok kalabalık olduklarını hepsinin başta peygamber efendimiz olmak üzere babasına dua ettiklerini gözündeki yaşı peygamber efendimizin sildiğini üzülme dediğini söyledi şok olmuştum peygamber efendimiz yanımızdaymış ama gören var görmüyen var kalp gözü açık arkadaştan rahmetli olan babasınında çocukluğunda said nursi haz.nin güvenine mazhar olduğunu öğrendim. allahım bizleride kalp gözü açıklardan eyle peygamber efendimizin doğumu insanlığın bayramıdır kudreti sonsuz cenabı allahın yarattıklarının içinde en şanlısı en ulusu en yücesi kuşkusuz peygamber efendimiz hazreti muhammetdir

2. leon.

leon. Member

Beğenileri:
    0
    bu arkadaşla hala görüşüyoruz bi ara dedim ki şu
    5 vakit namazı tam kılsan ... dediki..
    vakit bulupda
    camide namaza durduğumda önüme
    bütün ihtişamıyle kabe geliyor ürperiyorum
    ürperdiğim için korkuyorum galiba dedi

3. leon.

leon. Member

Beğenileri:
    0
    kalp gözü açık arkadaşım rüyasında cennete gider cennetde gezerken canı muz ister cennetteki melaikeler arkadaşa büyük ce bir selede muz ikram
    ederler fakat muzlar kocaman kocaman arkadaş muzlara bakar bakar yerli muz yok mu der melaikeler şaşırır arkadaş tekrar yerli alanya muzu yokmu der neyse melaikeler muz selesini karıştırırlar selenin dibinde 2.3 ufak muz çıkar arkadaş hah işte var diyerek küçük muzları yerli muz diye afiyetle yer
    ...... bu arkadaşımın komik ve kendi saf temiz
    kişiliğini ele veren bu rüyası aklıma geldikce tebessüm ederim
    ona melaikeleri manav mı sandın derdim
    muzları ithalmi sandın derdim oda bana
    tebessüm ederdi.zaman zaman fırsat oldukca bu konuyla ilgili yazılarım olacak inş.

[​IMG]a emanet olun leon

4. leon.

leon. Member

Beğenileri:
    0
    bir mezar ziyaretinde boş yeni kazılmış mezarın yanından geçerken yanımdaki arkadaşım birden irkildi ve hihhh dedi

ne oldu arkadaşım dedim dediki mezarda hazırlık var ya ne hazırlığı daha boş mezar dedim dediki... buraya birazdan defnedilecek vatandaşa azap melekleri şevkle hazırlık yapıyor mevta geldiğinde azaba başlıycaklar hazırlığa göre gelen çok günahkar biri dedi ilçemiz 18..21 bin nüfuslu ydu 1 saat önce sela verilmiş ölen in cenazesi öğle namazına mütakip kaldırılacak demişti saat daha 10 civarıydı ilçemizde herkesi tanımak mümkündü merak ettim ölenin kimliğini bu azaba nasıl düçar olduğunu ölen vatandaş kahvecilik yapıyormuş yaşlı sayılır yanında bir zaman çalışmış bir tanıdığım vardı ona sordum senin ............ustan nasıl biriydi dediki ölen ustam kumar oynatmayı pek severdi oğluna kızar çabuk bu kahvede kumar oynuyanları topla onlardan çay kahve süt meşrubat parası alma kumar oynat bizde yüzdemizi alalım
    derdi bunları duyunca başka amellerini soruşturmaktan vazgeçtim kalp gözü açık arkadaşıma inanmaktan başka çare kalmamıştı

leon

5. bilginç

bilginç New Member

Beğenileri:
    0
    bunu anlatmamalısın başkasına.niyetinin iyi olduğunu biliyorum ama...

6. tanyurd

tanyurd New Member

Beğenileri:
    0

şu kısımla birlikte kalp gözünün açık olması çelişki gibi görünüyor ama tanımadığımız için bişey diyemiyoruz.. namazlarını dahi tam kılmadan kalp gözü açık olmak.. ne düşünüyorsunuz bu konuda. ?

hakkınızı helal edin. yanlış anlamayın.. derdim eleştirmek yada muhalafet etmek değil..

7. Yalnızlığım

Yalnızlığım Öldürmeyen darbe, güçlendirir.

Beğenileri:
    24
    MasALLAH kardesimize.Daha ne denir ki?..

ALLAH razı olsun sizlerden.

8. e_turkiyem

e_turkiyem New Member

Beğenileri:
    0
    sizden birşey istesek leon. kardeşim; o ki bu arkadaşınızın kalp gzü açık inş. : ben 1 seneden beridir mehdilik konusunu araştırıyorum , çok enterasan olaylar da yaşadım en sonunda mehdi as. ı bulduğumu düşünüyorum ki 1 hafta önce bu kişiyi de etrafındaki gurup hehdi ilan etti, aşağıdaki yazının altında bir adres var bu adresi o arkadaşınıza bi gösterin özellikle muzaffer coşkun un resmini görsün bakalım ne diyecek...sonucunu da buraya yazınız lütfen, Allah rıza sı için...

BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM ALLAH IN IZNIYLE INSAALLAH ISLAMA DAVET
    TARIKATLERE
    CEMAATLERE
    DINI KURULUSLARA
    BUTUN INSANLARA MEHDI IMAM HALIFE RESUL

BU ISIMLER MEHDI AS VERILEN ISIMLERDIR.IMAM ISKENDER ALI MIHRLE HICBIR BAGLANTISI YOKTUR.

ALLAHIN SOZUDURALLAHIN SOZUDURALLAHIN SOZUDUR

ISLAM MUZAFFER OLACAKTIR..

GERCEK MEHDI ASIN GIZLI KALACAGINIMI ZANNEDIYORDUNUZ.TEK BASINA OLSA DAHI MEHDILIGINI ILAN EDECEK.BIZ VE PEYGAMBERIMIZ S.A.V YANINDA OLACAGIZ.BIZIM GUCUMUZ HERSEYE YETER.KORKMAYIN BIZ SIZINLEYIZ.DEVAMLI YANINDA OLACAGIZ.

ISLAM ALEMINE KAN GELECEK CAN GELECEK.KAYBETTIGI KANI TOPLAYACAK.BIR OLACAK.TEK BILEK TEK YUREK TEK GUC.ISTE TEVHID BUDUR.

BUDA MEHDI AS ZAMANINDA GERCEKLESECEK VE ISLAM BAYRAGI DIKILECEKDUNYAYA ADALET GETIRECEK BOLLUK BEREKET HERSEY ESIT OLACAK.

SAYET SANA INANMAZLARSA DEKI SIZIN DININIZ SIZE BENIM DINIM BANADIR.BEN ALLAHTAN YANAYIM.ISTE MEYDAN.SAVASMI ACMAK ISTIYORSUNUZ.BUYRUN ACIN.DESANA SAVAS ACANLAR BILSINLERKI ALLAHA RESULUNE KURANA SAVAS ACMISLARDIR.

BU ALLAHIN SOZUDUR

BU ALLAHIN SOZUDUR

BU ALLAHIN SOZUDUR

LA ILAHE ILLALLAH MUHAMMEDEN RESULULLAH NEBIULLAH

ELIF LAM MIM

KURANA TABI OLUN

ALLAHA TABI OLUN

SIZLERI KURANA PEYGAMBERE ALLAHA DAVET EDIYORUM.

MEHDIYE KURANA MUHAMMED S.AV E ALLAHA TABI OLMANIZI EMREDIYORUM.

ALLAHIN SOZUDURALLAHIN EMRIDIR

ALLAHINSOZUDURALLAHIN EMRIDIR

ALLAHIN SOZUDUR ALLAHIN EMRIDIR.

BUTUN ISLAM ALEMINE ALLAHIN DAVETIDIR.

LA ILAHE ILLALLAH MUHAMMEDEN RESULULLAH NEBIULLAHALLAHUEKBER

MEHDI AS ACIKCA ZUHUR ETMISTIR. CIKMISTIR.

ALLAHIN EMRI GEREGI HEPINIZI ALLAHA TABI OLMAK ICIN BANA BIAT ETMEYE CAGIRIYORUM. EGER DAVETE ICABET EDERSENIZ DUNYALIK ISLERINIZE AYNEN DEVAM EDERSINIZ.BENDEN SIZE BIR ZARAR GELMEZ.BASINDA BULUNDUGUNUZ INSANLAR ILE AYNI SEKILDE YOLUNUZA DEVAM EDEBILIRSINIZ.EGER DAVETE ICABET ETMEZSENIZ BILINKI ALLAHIN LANETI VE INSANLARIN LANETI UZERINIZE OLACAKTIR.BIZIM AMACIMIZ KIMSEYI UZMEK DEGILDIR.ALLAHIN ADALETI YERINI BULSUN.KIMSEYE KIN TUTMUYORUZ.HICKIMSEYI UZMEK ISTEMIYORUZ.GERCEK MEHDININ KIMLIGI ACIKLANMAK ZORUNDA.BIZIM KAPIMIZ HERKESE ACIKTIR.ALLAHA DAVET EDIYORUZ.DILEYEN GELIR.ALLAH NE YARATTI ISE HEPSINI SEVIYORUZ.BIZ ALLAHTAN YANAYIZ.BIZ BARISTAN YANAYIZ.BIZ SEVGIDEN YANAYIZ.BIZ DOSTLUKTAN YANAYIZ.ALLAHIN EMRIYLE ELIMI SIZLERE UZATIYORUM.DILEYEN BIAT EDER.DILEYEN ETMEZ.HERKES OZGURDUR.BIZ ALLAHTAN GELENI BILDIRIYORUZ.BURAYA YAZDIGIMIZ HER KELIME ALLAHTAN GELENDIR.
    ( araştırmak isteyenler için facebook ta 1400 yıldır islam aleminin beklediği gerçek mehdi diye bir sayfa hazırladık...)

9. leon.

leon. Member

Beğenileri:
    0
    kardeş bazı olayları anlamak için kalp gözünün açık olması gerekmiyor mehdi haz. nin yaptırım gücü olması gerekir bu da şu demektir mehdi haz. nin bir devleti olması lazım bir ordusu olması lazım ki yaptırım gücü olsun ha sen o evliya ALLAH dostu diyorsan dolayısıyle çok güçlü keramet sahibi vs ire diyorsan..........o zaman da MEHDİ olması hiç mümkün değil neden mi dersin hangi müslüman ın sözü veya evliyanın amarikaya veya israil e veya türkiyeye veya iran a veya suriyeye GEÇER................yani yaptırım gücü sıfır yani güçsüz yani mehdi değil ............................ eğer ilerki tarihlerde büyük bir ihtimalle lider ve cesur bir türk dünyanın her hangi bir coğrafyasında aniden veya bir şekilde bir devlet kurar veya ele geçirirse ve ordusuna sahip olursa halkına sevilir ve sayılırsa bil ki bu fakirce sizin halkın beklediği o devlet kuran cesur lider mehdi dir o devlet kurmakla kalmıyacak adaleti ve cesurluğu sayesinde bir çok ülkeyi ve halkı fetih edecektir buna rağmen mehdiliği henüz belli yani kesin olmuyacak bila hire ALLAH bu cesur lideri maneviyatla donatacak ve MEHDİ HAZ. olacaktır diye düşünüyorum bu mesajımı bir kenara as ......................leon......................

10. leon.

leon. Member

Beğenileri:
    0
    .......................alıntı................
    sizden birşey istesek leon. kardeşim; o ki bu arkadaşınızın kalp gzü açık inş. : ben 1 seneden beridir mehdilik konusunu araştırıyorum , çok enterasan olaylar da yaşadım en sonunda mehdi as. ı bulduğumu düşünüyorum ki 1 hafta önce bu kişiyi de etrafındaki gurup hehdi ilan etti, aşağıdaki yazının altında bir adres var bu adresi o arkadaşınıza bi gösterin özellikle muzaffer coşkun un resmini görsün bakalım ne diyecek...sonucunu da buraya yazınız lütfen, Allah rıza sı için...
    fikirlerimi yukardaki mesajda yazmıştım ama kardeşim ALLAH rızası dediğin için arkadaşıma telofon açtım facebok a bir gir bir resme bak bana bilgi ver dedim bana iki yıldır bu işlerle ilgilenmiyorum artık dedi hem ben facebok dan anlamam dedi yani senin anlıyacağın boş işlerle uğraşmam demek istedi ...........................................hem bu arkadaş veya fethullah gülen hoca efendi veya nurculardan yüzlerce kalp gözü arkadaş sizin dediğiniz gibi mehdi varsa şimdiye kadar anlarlardı...diye düşünüyorum.....................leon.........................
    arkadaşımı tanımak istiyen sakaryalı kardeş arkadaşım ın bu işlere izni yok ...................leon..................

11. Acizanekul

Acizanekul islamseli

Beğenileri:
    0
    Selamunaleyküm.
    Cümleten HAYIRLI CUMALAR.
    Leon kardeş sanırım fazlaca kaptırmışız kendimizi.
    Bu tür kardeşlere takılmak bizim gibi cahillere ağır gelir.
    Hafsalamızın almayacağı şeyler karşında mazallah kafada üşümeler başlayabilir.
    Bırakalım o kişilere dost dediğimiz insanlar DOST olsunlar.
    Bize düşen onlara hürmette kusur etmemektir. Onların kalplerinin açıklığının bize pek faydası olmayacaktır.
    İnşallah biz kendi kalbimize dönelim. Kendimizin kaç okka olduğuna bakalım. Ayrıca vakit NAMAZLARINDA aksaklık olan birilerinin
    Kalp gözlerinden bazılarında kapanma olma ihtimalinin yüksekliği var. KARDEŞE RABBİMİZ SELAMET VERSİN.
    YAR VE YARDIMCISI OLSUN. Desteğinizi esirgemediğiniz içinde Rabbim sizden de razı olsun.
    FAZLACA KAPTIRMAYALIM KENDİMİZİ DERİM İNŞALLAH.

12. Yalnızlığım

Yalnızlığım Öldürmeyen darbe, güçlendirir.

Beğenileri:
    24
    Aleyküm selam.Sizede CANAN.Bu konuda aynı seyleri düsündügümü belirtmek isterim.Nitekim verdiginiz örnek bana birseyi hatırlattı."Herkes dua eder fakat duanın ehemmiyeti onu temiz bir agızdan yapmak,yani agzından cıkanlara dikkat etmeli insan."

ALLAH razı olsun cümleten.

13. fahrettin tırınk

fahrettin tırınk islamseli

Beğenileri:
    0
    Kıymetli kardeşlerim yazılanları okuyup anlamaya çalıştım. naçizane şunları söylerimki,kalp gözü açık olan kişi asla kendini ele vermez,mana aleminden kendine bildirilenleri başkaları ile paylaştığı anda kalp gözüde kapanabilir,yani ALLAH cc üç şeyi gizlemiştir,Ramazanı şerif ayında kadir gecesini,cuma günü duanın kabul olduğu saatin hangi vakit olduğu,ve kulları arasında veli,kulunu gizlemeştir.dolayısı ile bu arkadaşımız tabki çok iyi bir müslüman olabilir,bizler haşa kerameti asla inkar edemeyiz.evliyalar asla keramete ve bazı şeyleri gösterme hevesi içinde deyildir.
    evliyalar sadece ibadetlede meşgul olmazlar,onlar dini celili islamı yaymak için gece gündür mücadele verirler.kur'ani hizmetler ile meşgul olurlar.

Diyer bir kardeşimiz mehdi ilan etmiş mehdi a.s,peyüamber s.a.v efendimiz gibi tebliğ vazifesini yapar.yani oda kur'ani hizmetler ile ehli sünnet akidesi üzere mücedele verecek.küfrü yıkmak için uğraşacak,böyle birisi varsa zaten anlaşılır.çünki harika bir yaşantısı ve hizmeti islamı olacaktır.
    ALLAH cc bizleri mehdi a.s ordusundan ve veli kullarından eylesin inşaallah...

14. namoet

namoet New Member

Beğenileri:
    0
    [ındent]
    bısmıllahırrahmanırrahım
    allah ın ıznıyle ınsaallah
    rabbım senın ıznınle yazdım, senın emrınle yayınlıyorum
    e l ı f l a m mım

elıf lam mım allahın rahmetıdır.butun dunyayı kusatmıstır.ınsanlar omur boyu ıbadet etseler elıf lam mımden gelen rahmetı odeyemezler.
    Elıf lam mım ısıktır.kuran karanlıkta okunmaz.mumınlerın kalbını aydınlatır.allah elıf lam mım ıle mumınlerın kalbıne kuranı ındırır.ıste bu yuzden ısıktır.dıyoruz.mumınlerın kalbınde yanan ısık.
    Elıf lam mım allahın ıpıdır.ona tutunan dusmez.ona tutunanı allah zatına ceker.
    Elıf lam mımı gozardı edenler hataya dusmuslerdır.allahın ayetıdır.kafırlere ok gıbıdır.
    Elıf lam mımı zıkretmeyen kor gelır kor gıder.zıkredenlere kapılar acılır.ılım otesı ogretılır.allahın zatına ulastırır.allahın kendısıne cagrısıdır.allahın mukafatıdır.kalp gozunu acar zulmetten nura cıkarır.takva ustune takvadır.seytana karsı enbuyuk sılahtır.
    Seytan elıf lam mımden cok sey ogrenecegımızı bıldıgınden saldırır.seytan kuranın basına neden elıf lam mımın kondugunu cok ıyı bılıyor.kuranın anahtarı elıf lam mım oldugu ıcın kuranı degıstıremıyor.seytan kurana asla yanasamaz.elıf lam mımınde gızlı olması bu sebebledır.elıf lam mımın ıcınde gorunmeyen ayetler vardır.ve bu sır velı reullerden bır kısmına verılmıstır.ancak hıcbırısı yazılı olarak kagıda dokmemıstır.bu sırlar mehdı as a bıldırılecektır.kuranı kerımde kalkan ustune kalkan vardır.hıcbır guc hıcbır kuvvet elıf lam mımı kurandan ayıramaz.
    Elıf lam mım kaınatın kapısıdır.
    Elıf lam mım allahın kadere tecellısıdır.
    Elıf lam mım allahın zamana tecellısıdır.
    Elıf lam mım allahın cennet ve cehenneme tecellısıdır.
    Elıf lam mım allahın zahırı aleme manevı aleme tecellısıdır.allahın sonsuzluga tecellısıdır.onunda sınırı vardır.otesı allahın zatına aıt olandır.sonsuzlukta bakı olan allahtır.ezelı ve ebedı olan allahtır.ılmınde bır sınırı vardır.allah ıcın sınır yoktur.ezelı ve ebedıdır.

Elıf lam mımı ınsanlara ınfak edebılırsınız.gecmıs sımdıkı ve gelecektekı ınsanlara ınfak edebılırsınız.
    Nasılkı sımdıye kadar ınsanlar allaha ulasmayı bılemedılerse elıf lam mımıde bılemedıler.ve elıf lam mımı zıkretmek farzdır.

Elıf lam mım kalp gozunun acılması ıcındır
    allahın ınsanda tecellısıdır.
    ınsanın kalbıne donmesıdır.
    ınsanlar ıcın kalkandır.kuranı kerımın cadırıdır.
    Tarlada ekılen mahsulun yetısmesı ıcın gunese suya ıhtıyacı varsa kurandan ıstıfade etmek ısteyen ıcın elıf lam mıme ıhtıyac vardır.
    Sımdı anladınızmı ınsanlar neden kuranı kerımı ıdrak edemıyor.
    Elıf lam mımı anlamadılarkı kuranı kerımı anlasınlar. Uc kelımeyı cozemedıler.allah dıleseydı cozerlerdı.allah dıledıgıne ısıttırır.ıdrak ettırır.kalplerıne nakseder.onlar haketmedıler.zemın kat dururken yukarı katlara cıkmak ıstedıler.zemın kattan kastımız elıf lam mımdır.bu sebeblede yukarı cıkamadılar.kuranı hıc anlaymadılar.allahı dıllerde aradılar.kalplerde aramadılar.allahı yukseklerde aradılar.asagıda aramadılar.oysa allah ınsanlara cok yakındır.onun ıcın kuranın ortasına dalıyorlar.elıf lam mım kuranın basınd ama ınsanlar dıger ayetlere dalıp allahı arıyorlar.bu sebeblede bulamıyorlar.

Elıf lam mı ıle kanıtun olmak nılmel yakın aynel yakın hakkul yakın allahın zatında allah ıle olmaktır.

Elıf lam mımın anlamı budur.
    Elıf lam mım ılmel yakın aynel yakın hakkul yakın

elıf lam mım karanlıkta mesaledır.
    Hıdayet gunesıdır
    kalbınıze akan nehırdır.
    Hıdayet kapısıdır.
    Nur ustune nurdur.
    Kuranın lafzıdır ruhudur.

Bız bu kuranı kerımın ıcıne herseyı koyduk.elıf lam mım.gormenız ıcın elıf lam mım le bakın.kor olana bır gozluktur.allahın gozlugudur.allahın ayetlerıne allahın gozlugu ıle bakın.vede bılerek gızlemeyın.gızleyenlerın vay halıne.onları azım azap bekler.onları cehennemın en derın yerıne atacagız.seytana yoldas olacaklar.bız onları ayetlerımızle ımtıhan ederız.allahu teala sınelerde olanı bılır.ayetlerımıze ykın hasıl edenler kurtulusa erenlerdır.
    Kuranın her harfı allahın katından ındırılmıstır.ker kelımesı allahın sozudur.onlar nasıl ındıgını bır gorselerdı.

ıblıste karsı cıkmıstı.ayetlerımızı gızleyerek sızde onlardan oldunuz.oysa bız sıze anahtarı vermıstık.elıf lam mım.
    Kucunsedınız.kucumsedıgınız elıf lam mım ıle acmadınız.kendınız acmaya kalktınız.kuranı kerım allahu tealanın anahtarı ıle acılır.ınsanların degıl.akıl edemedınız.bılgıclık tasladınız.ve seytanın yolunu tuttunuz.seytanın yolunu tutup gızleyenlere sıddetlı azap gelır.

Vahy seklınde bıldırdıklerımı yazıpta kucuk bır degere satanların vay halıne.
    Onları mlınıza mal katasınız dıye degılınsanlara ınfak edesınız dıye yazdırdım.yazdırdıgım rısaleler hepsı katımızdandır.hepsı ummul kıtaptadır.hepsı orada yazılıdır.
    Manevı alemde sıze bıldırdıklerımı zahırı alemde ınsanlara bıldırmezsenız ınsanların lanetı ve allahın lanetı uzerınıze olsun.allah herseyı bılendır.allahın hılesı sızın hılenızden ustundur.
    Haberdar olmayacagımızımı zannedıyorsunuz.allahı unutuyorsunuz.allahı unutuyorsunuz.allahı unutuyorsunuz.nefsınıze donuyorsunuz.seytanın adımlarına tabı oluyorsunuz.
    [/ındent]

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Ocak 2011
  15. mucurluomer

mucurluomer Active Member

Beğenileri:
    2
    sevgili kardeşim kalb gözü açık olan diye kendimizi kandırmayalım şeriatına bakalım şeriyatı yoksa biri gözünüzün önünde uçsa vurun kanadını kırın
    şeriyatsız kuş bile uçmaz saygılar

16. stronq

stronq New Member

Beğenileri:
    0
    Necm Suresi Ayet 58 i[​IMG] gunde 1153 defa okuyanin kalp gozu acilir.

لَيْسَ لَهَا مِن دُونِ اللَّهِ كَاشِفَةٌ​
    Leyse lehâ min dûnillâhi kâşifeh(kâşifetun).​
    Onu, Allah'tan başka keşfedecek yoktur.
    [HR][/HR]
    [TABLE="width: 100%, align: center"]

[TD="width: 5%, align: right"]1.[/TD]
    [TD="width: 30%"]leyse[/TD]
    : yoktur

[TD="width: 5%, align: right"]2.[/TD]
    [TD="width: 30%"]lehâ[/TD]
    : onun, onu

[TD="width: 5%, align: right"]3.[/TD]
    [TD="width: 30%"]min dûni allâhi[/TD]
    : Allah'tan başka

[TD="width: 5%, align: right"]4.[/TD]
    [TD="width: 30%"]kâşifetun[/TD]
    : kâşif, keşfeden, açan, açacak olan

[/TABLE]

17. Yorum Yok..

Yorum Yok.. Yönetici

Beğenileri:
    4
    40 gün boyunca kimseyi üzme,kırma.. annene,babana ve çevrendeki insanlara bi uff bile deme..
    sadece Rabbim,in istekleri doğrusunda yaşamaya çalış..
    salavat getir.. LailaheillALLAH de,ALLAH de,Estağfirullah çek..
    sonra olabilecekleri izleyin ve görün kardeşlerim..

söleyen büyük bi insan.. uygulayın bi kerecik,sonra neler yaşadığınızı da anlatın burada.. kalp gözü açık olan teyzemin kızı vardı.. ve bazen öle bii hal oluyodu ki,gördüğü için bazı kişileri ALLAH diyodu.. Rabbim,herkese nasip eyler inşaALLAH.. bence çok gzl bişey.. ama geleceği onlara sormak bence mantıksız.. herşeyi sadece RABBİM bilir.. bunu bilip,buna göre yaşamaya çalışalım bence kardeşim..

ALLAH,a Emanetsiniz..

Sayfayı Paylaş