Edisona Teşekkür Mektubu

Konusu 'Çocuklara Masallar -Hikayeler - Fıkralar - Bilmece' forumundadır ve Magrip tarafından 19 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. Magrip

  Magrip Hizmet Nimettir. Yönetici

  Katılım:
  11 Ocak 2008
  Mesajlar:
  20.336
  Cinsiyet:
  Bay
  Sponsorlu bağlantılar
  Edison senin gibi bir arkadaşım olsaydı evimde bozulan elektrikleri sen yapardın. Edison olmasaydı her gün karanlıkta kalır ve karanlıkta iş görürdük. Bir evde ışık olmadığında hemen edisonu çağırmalıyız çünkü Edison ampulü bulduğundan dolayı evlerimize ışık yaptırmak için işçileri değil Edison'u çağırmalıyız. Çünkü Edison ampulu bulmuştur.


  TEŞEKKÜRLER EDİSON
  Edison sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Lambayı bulduğun için bütün insanları memnun ettiniz. Her lambaya baktığımda sen aklıma geliyorsun. Seni köyümüzde görmek isterdim. Lambayı nasıl yaptığını çok merak ediyorum. Lambayı yaparken yanında olmak isterdim. Öğrenciler derslerini karanlıkta yapamazlardı ama bulduğun için arabalar kazasız öğrenciler derslerini ışıkta kolaylaşır.  Sevgili edison ışık (lamba) dünyaya yararlı bir icat yaptığın için sana çok teşekkür ederim. Sevgili Edison ölümünün ardından yaptığın icat senden dünyaya bir hatıra olarak kaldı.  EDİSON'A MEKTUP
  Sevgili Edisoncuğum ışıkları yaptınız ama sonrada ampulü yaptınız ama siz şimdi mezardasınız sizi çok özledim. Ben şimdi mektubunuzu yazıyorum bu mektubu Ferit öğretmenim mezarınıza koyacak. Sizi hiç unutmam sevgili Edisoncuğum bu mektubu üzüle üzel yazdım.  LAMBA EDİSON
  Edison abi öncelikle seni sevdiğimi hatırlatırım lambayı eyikide yapmışsın. Ya lambayı yapmasaydın Edison abi sana çok teşekkür ediyorum.  Sevgili Edison,
  Bu mektubu Dünya’ya yaptığın katkıdan ve icatlarından dolayı teşekkür etmek için yazdım.
  Öncelikle sözüme senin çok büyük bir mucit olduğunu söylemekle başlayayım.Siz doğmadan önce gaz lambalarıyla aydınlanıyorlardı.Daha güçlü aydınlanma sistemi için bir devrim gerekiyordu.Bu devrim kapısının minik anahtarını sen buldun ve kapıyı açtın.Yani ampulü icat ettin.Seni övmek gibi olmasın ama,diğer mucitler 1 veya 2 buluş yapıp ünlü mucit oldular.Ama sen,gramofondan tut ampule kadar 1093 icat yaptın.Dünya’ya yaptığın katkılarından ve icatlarından dolayı teşekkürler.

  Deniz ÖZEN
  122-4B
   
 2. yeppa11

  yeppa11 New Member

  Katılım:
  2 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  2
  çok teşekkürler bu icattan bir ödevim vardı bir bilim adamına mektuptu!!! bunu yapan kişiye cok teşekkürler...!!!!!:razi:
   
 3. yeppa11

  yeppa11 New Member

  Katılım:
  2 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  2
 4. model

  model islamseli

  Katılım:
  28 Haziran 2009
  Mesajlar:
  1.049
  :lolll:güzeldi..:razi::P
   
 5. sawerta

  sawerta New Member

  Katılım:
  28 Şubat 2012
  Mesajlar:
  1
  TEŞEKKÜRLER EDİSON
  Edison sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Lambayı bulduğun için bütün insanları memnun ettiniz. Her lambaya baktığımda sen aklıma geliyorsun. Seni köyümüzde görmek isterdim. Lambayı nasıl yaptığını çok merak ediyorum. Lambayı yaparken yanında olmak isterdim. Öğrenciler derslerini karanlıkta yapamazlardı ama bulduğun için arabalar kazasız öğrenciler derslerini ışıkta kolaylaşır.
   
 6. keşifçi

  keşifçi islamseli

  Katılım:
  15 Ekim 2009
  Mesajlar:
  2.969
  Allah razı olsun kardeşim..Güzel bir paylaşım mektuplarda içtenlikle yazılmış..:)
   

Sayfayı Paylaş