Çizdiği resimler, ressamları bile kıskandırıyor

Konusu 'Yaşanmış Öyküler' forumundadır ve vuslat_m tarafından 5 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. vuslat_m

  vuslat_m islamseli

  Katılım:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.021
  Sponsorlu bağlantılar
  [​IMG]

  Kieron Williamson adlı İngiliz çocuğun suluboya resimlerini görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor...


  Bir çocuğun yaptığı sokak resimleri genelde üçgen çatılı evlerden ibaret olur. Çoğunlukla da neredeyse ev kadar büyük bir de köpek olur bu resimlerde. Ancak Kieron Williamson adlı İngiliz çocuğun sokak resimleri kendisinin on katı yaşındaki ressamları bile kıskandıracak kadar güzel betimlenmiş.
  Uzmanlar altı yaşındaki çocuğun liman manzaralarıyla başlayan ve daha sonra doğa manzaraları ve hayvan portereleriyle devam eden resimlerinin perspektifli olup gölge ve yansımalar da içerdiğini ve bu yaştaki bir çocuktan beklenemeyecek kadar yetenekli olduğunu söylüyorlar.
  [​IMG]

  Özellikle "İlerdeki sokak" isimli tablo altı yaşındaki Kieron Williamson’un çarpıcı suluboya çalışmalarından biri. Bunun bir çocuk tarafından yapıldığına dair tek ipucu ise hafifçe eğri olan imza.

  [​IMG]


  Kieron bugünlerde Norfolk’daki evine yakın bir galeride ilk sergisini açmaya hazırlanıyor.

  [​IMG]

  Annesi Michelle, “Daha geçen yıla kadar hiç resim filan yapmıyordu hatta biz içini boyaması için ona dinazor resmi çiziyorduk. Dönüm noktası ise geçtiğimiz mayıs ayında ailecek tatil yapmak için Devon’a gitmemiz oldu. Buradaki tekneleri ve manazarayı çok sevdi. Bizden boş kağıt istedi ve kendi kendine çizmeye başladı” dedi.
   

Sayfayı Paylaş