CEHENNEM ve onun bekçisi

Konusu 'Cennet ve Cehennem' forumundadır ve Magrip tarafından 24 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. Magrip

Magrip Hizmet Nimettir. Yönetici

Beğenileri:
    1
    Peygamberimiz dünya semasında, kendisini güler yüzle karşılayan melekler arasında yüzü hiç gülmeyen Cehennem'in bekçisi Malik adındaki bir Melek ile karşılaşmıştı. Peygamberimiz onun kim olduğunu Cebrail'e sorup öğrendi.
    Peygamber Efendimiz
    -Cehennemi bana göstermesini ona emretmez misin? dedi.
    Cebrail:
    -Olur! dedi ve Cehennemin Bekçisi Mâlik'e:
    -Ey Malik! Muhammed'e, Cehennem'i göster! dedi.
    Malik Cehennemin üzerinden örtüsünü açınca, Cehennem kaynamaya ve yükselmeye başladı ki, Peygamberimiz gördüğü her şeyin onu yakalayıp yakıvereceğini sandı.
    Peygamber Efendimiz:
    -Ey Cebrail! Malik'e emret de, onu yerine geri çevirsin! buyurdu. Cebrail de, Cehennemi yerine çevirmesi için Malik'e emretti. O da Cehennem'e:
    -Sakin ol! dedi. Cehennem çıkmış olduğu eski yerine girince, Malik onun üzerine örtüsünü tekrar örttü. Peygamberimiz; cehennemdeki azap susuzluklarını, azap zincirlerini, azap yılan ve akreplerini ve oradaki azaplardan daha bazılarını da gördü.
    Peygamberimiz Cebrail'e:
    -Ben niçin Malik'i hiç güler görmüyorum? diye sormuştu.
    Cebrail:
    -Cehennem yaratıldığından beri, Malik hiç gülmemiştir! dedi.
    Peygamberimiz:
    -Vallahi ey ümmet-i Muhammed! Benim bildiğimi sizler de bilseydiniz, muhakkak ki çok ağlar, pek az gülerdiniz! Canım, kudret elinde bulunan yüce Allah'a yemin ederim ki; benim gördüğüm şeyi sizler de görmüş olsaydınız, muhakkak ki pek az güler ve çok ağlardınız! buyurmuştu.
    -Ya Resûlellâh! Sen ne gördün? diye sordular.
    Peygamberimiz:

Cennet'i ve Cehennem'i
    gördüm buyurdu.

2. hoskafa

hoskafa islamseli

Beğenileri:
    0
    Paylaşımınız için sağolasınız.
    Oysa biz çok güler az ağlarız...
    Rabbim sen bizleri cehenemin ateşinde yakma..Amin

selam ve dua ile

3. ALLAH ASIKLARI