Bıldırcın yumurtasının faydaları

Konusu 'Saglık' forumundadır ve Magrip tarafından 12 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. Magrip

  Magrip Hizmet Nimettir. Yönetici

  Katılım:
  11 Ocak 2008
  Mesajlar:
  20.393
  Cinsiyet:
  Bay
  Sponsorlu bağlantılar
  Bıldırcın yumurtasının faydaları
  [​IMG]


  Bana bıldırcın yumurtası için yazı yazdığıma değil şimdiye kadar neden yazmadığıma kızacaksınız. Bundan 8-9 ay kadar evvel tam 6 ay öksürdüm. Serde doktorluk da var ya profesörlere, doçentlere, yardımcı doçentlere gittim. KBB uzmanlarına,gögüs uzmanlarına, dahiliye uzmanlarına gittim. Bir sürü film,test,tahliller yapıldı.Bir sürü ilâç verildi. Torbalar dolusu antibiyotik ve şurup içtim. Bana misin demedi. Öksürük,hapşırık, bas ağrısı devam etti. Taslar dolusu balgam çıkardım. Bu hastalık beni alır götürür diyordum ki bir dost imdadıma bıldırcın yumurtası önerisi ile yetişti, iste size bu öykümü anlatacağım.

  Dostumuz bu sizin çektiğiniz hastalığın çaresi var: Şaşıracaksınız ama çaresi bıldırcın yumurtasıdır deyince ne yalan söyleyeyim 30 yıllık hekim olarak pek ciddiye almadım. Ve gerçekten şaştım. Ama yapacak başka bir şeyim de yoktu. Bütün doktorlara gitmiş,bütün tahlil ve incelemelerimi yaptırmıştım. Bütün bilinen bilinmeyen ilaçlarımı kullanmıştım.Yapacak başka bir şey de kalmamıştı. Denize düsen yılana bile sarılırmış. Bu yılan değil bıldırcın yumurtası idi. Ona sarılmakta bir sakınca yoktu. Peki nereden bulacaktık. Nasıl kullanacaktık. Bulunacak yerler Necati beyde çiftliği varmış, büyük marketlerde paketlerle satılıyormuş.

  Paketlerin üstünde tarifleri bile yazılı: Avrupa da tip doktorları yıllardır kirli hava, astım gibi sorunların yol açtığı rahatsızlıkların tedavisini hep bıldırcın yumurtası yardımı ile yapmaktadırlar. Gramajca beş bıldırcın yumurtası, eşittir bir tavuk yumurtası olarak hesaplandığında; bıldırcın yumurtası 5 kat fazla fosfor, 8 kat fazla demir, 6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9kat fazla protein içermektedir. Güç ve zindelik vermesi, solunum,alerjik astım sorunları için doğal bir antibiyotik olması lezzeti salataların, mezelerin süsü, çocuklar için eğlenceli bir vitamin hapı olması ürünün en bilinen özellikleridir. Tavuk yumurtası ile yapılan her şey ve pişirme biçimi bıldırcın yumurtası ile aynen yapılabilir.

  İşte ben bu bıldırcın yumurtasını bu olağanüstü gıdayı bana tarif edildiği şekilde kullandım.

  Bir adet bıldırcın yumurtasını bir bardağın içine kırıyorsunuz.

  Bir kasık balla karıştırıyorsunuz. Çalkalıyorsunuz. Bir bardak süte tamamlıyorsunuz. Süt oda sıcaklığında veya buzdolabından çıkarıldıktan 10 dakika sonra içilecek. 15 gün süreyle sabahları aç karnına bu kürü yapıyorsunuz. Öksürük kalmıyor, alerjik şikayet kalmıyor. Siz de iyileşme sevincini yaşıyorsunuz.

  İdame dozu (tedavisi) olarak ayda 5-10 adet yumurta içmeye devam. En az üç ay. Olağanüstü tedavi bitti.  Op.Dr. Aytekin Ertugrul
   
 2. hoskafa

  hoskafa islamseli

  Katılım:
  7 Eylül 2007
  Mesajlar:
  12.810
  Bende bıldırcın yumurtasının faydalarını okumuştum..
  Ancak; Marketlerde satılan bıldırcın yumurtaları, doğal ortamlarda değilde,özel olarak kapalı kümeslerde beslenen bıldırcın yumurtaları bunların faydaları bu kadar etki yaparmı bilemiyorum..

  selam ve dua ile
   
 3. Acizanekul

  Acizanekul islamseli

  Katılım:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.882
  Bu faydalı bilgiyi daha öncede okumuş ve oğlum Huzeyfe için yapmıştım.
  Hakikaten çok faydası var. Halende yapıyoruz ama kanımca çocukta bağımlılıkta yapabiliyor.
  Yani içimi lezzetli ki çocuklara içirmede zorlanmuyacaksınız diyorum.
  Deneyiniz, faydasını rabbim verecektir inşaallah.
   
 4. pembe

  pembe New Member

  Katılım:
  23 Mart 2011
  Mesajlar:
  1
  merhaba, benim kızımda da alerji var bıldırcın yumurtasını duydum denilen şekilde içirmeye çalıştım ama süt soğuk olduğu için içmedi o sıcağa yakın seviyor ve cicibebeli içiyor sütü bu şekilde vermemin zararı olur mu ?
   

Sayfayı Paylaş