365 Gün Duasi

Konusu 'Dua ile ilgili yazılar/Tavsiyeler' forumundadır ve Magrip tarafından 1 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. Magrip

  Magrip Hizmet Nimettir. Yönetici

  Katılım:
  11 Ocak 2008
  Mesajlar:
  20.393
  Cinsiyet:
  Bay
  Sponsorlu bağlantılar
  estağfirullah min külli ma kerihallah anlamı, estağfirullahi min külli ma kerihallah arapça yazımı, allahümme magfiretüke evsa arapça, estağfirullah min külli m kerihallah arapça

  (Bu duâlar, Hakikat kitabevi’nin ( 0212 523 4556) yayınladığı SE’ÂDET-İ EBEDİYYE ve İSLÂM AHLÂKI kitâblarından alınmıştır.Karışık yazılması uygun olmadığından, duaların orijinal yazılışları ayrı bölüm halinde kitabın sonunda verilmiştir.Duaların sonundaki ( ) içindeki numaralardan orijinaline ulaşılabilir. Daha sağlıklı olacağından okumasını bilenlerin orijinalinden okuması tavsiye edilir)

  Îmân duâsı

  [​IMG]ümme innî e’ûzü bike min en-üşrike bike şey-en ve ene a’lemü ve estagfirü-ke li-mâ lâ-a’lemü inneke ente allâmülguyûb. (Sabah ve akşam okumalıdır.) (1)
  “Ya hayyü ya kayyum ya zel celal-i vel ikram. [​IMG]ümme inni eselüke en tuhyiye kalbi bi nuri marifetike ebeden ya [​IMG], ya [​IMG], ya [​IMG] celle celalüh” (41)
  (Bu duâyı sabah namazından sonra okuyanın imanla ruhunu teslim edeceği bildirildi.)
  [​IMG][​IMG] yâ hayyü yâ kayûmü yâ zelcelâli vel ikrâm, es’elüke en tuhyiye kalbî bi nûr-i ma’rifetike ebeden yâ [​IMG][​IMG].” (38) duâsı da imanla ölmek için her zaman okunmalıdır.

   

Sayfayı Paylaş